Datum objave: 16. Travanj 2025

Hrvatska vojska prodaje ispravan ratni brod po početnoj cijeni od 50 000 eura. U Domovinskom ratu bio je otet od JNA, a obnovili su ga šibenski brodograditelji.

Stanko Ferić
Stanko Ferić

Hrvatska vojska prodaje ispravan ratni brod po početnoj cijeni od 50 000 eura. Riječ je o brodu „Šolta” koji je u Domovinskom ratu bio je otet od JNA. Nakon što su ga 14. studenog 1991. godine hrvatski branitelji pogodili torpedom obnovljen je i osposobljen za vojnu uporabu u tadašnjem Remontnom brodogradilištu Šibenik.
U floti Hrvatske ratne mornarice i Hrvatske obalne straže plovio je 33 godine, a sada je proglašen neperspektivnim te ponuđen na prodaju putem Agencije Alan koja se bavi prodajom vojnih viškova. vojnog naoružanja, a u objavi su navedeni tehnički podaci broda.

Vojni brod „Šolta” izgrađena je u brodogradilištu Kraljevica1983. godine, dug je 32 metra, širok 6,75 metara, istisnina mu je 134 tone, pogone ga 2 dizelski motor od po 5292 KS, postiže najveću brzinu od 29,5 čvorova, a doplov mu je oko 1111 kilometara.

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3