Sidebar Menu

Datum objave: 29. Listopad 2016

Predsjednik HOK-a: Povećanje PDV-a u ugostiteljstvu loše je za vanpansionsku potrošnju

Šibenik News
Šibenik News

Iako Dragutin Ranogajec, predsjednik Hrvatske obrtničke komore, pozdravlja najavljenu poreznu reformu nove Vlade RH.

 

- Ocjenjujemo da će neke od mjera porezne reforme doprinijeti poreznom rasterećenju obrtnika i njihovom kvalitetnijem poslovanju, no, s druge strane, neke mjere mogu se negativno odraziti na poslovanje dijela naših članova - komentirao je Ranogajec. 

 

Ono što svakako nije komenitirao u pozitivnom duhu jest povećanje stope poreza u ugostiteljstvu s dosadašnjih 13 na 25 posto. 

 

- Negativna mjera je povećanje stope PDV-a s 13% na 25% za ugostiteljstvo, naime, bojimo se da će se to negativno odraziti na vanpansionsku potrošnju. Vjerujemo da ćemo u dijalogu s resornim ministrom turizma Garijem Capellijem doći do zadovoljavajućeg rješenja za naše članove - istaknuo je prvi čovjek HOK-a s nadom u skori susrest s ministrom financija Zdravom Marićem. 

 


 

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3

Koristimo kolačiće kako bi Vam pružili bolje korisničko iskustvo. U skladu s novim smjernicama privatnosti, moramo Vas upitati za pristanak prilikom korištenja kolačića.