Nezaboravnu izvedbu prve hrvatske rock opere Gubec beg priredili su sinoć na prepunom Trgu kralja Tomislava u Zagrebu Gradsko kazalište Komedija, Simfonijski puhački orkestar Hrvatske vojske i Šibensko pjevačko društvo "Kolo". Simfonijskim puhačkim orkestrom Hrvatske vojske ravnao je maestro Miroslav Vukovojac-Dugan. Koncertna izvedba ostvarenja trojca Krajač - Metikoš - Prohaska održana je u sklopu festivala Zagreb Classic U solističkim ulogama nastupili su Adalbert Turner-Juci, Barbara Suhodolčan, Franjo Vinković, Ivan Androić, Damir Matić te Jakov Košćina uz značajnu ulogu pjevača Šibenskoga pjevačkog društva "Kolo" koje je pripremio zborovođa Ivo Lise i koji su iznimno ponosni na taj nastup. "Bila je to prekrasna večer u kojoj je uživala brojna publika, a i sami izvođači. Kolaši s maestrom Ivom Lisom još jednom su pokazali da se izvrsno nose s zahtjevnim repertoarom", kažu kolaši. Simfonijski puhački orkestar HV –a i šibensko Kolo Gubec bega su izveli i lani na tvrđavi svetog Mihovila.