Datum objave: 29. Siječanj 2026

Šibenske poduzetničke priče: Chef Dino Bebić otvorio je SHIZZ bar sa sočnim smash burgerima,a drugi dio poduzetničke priče razvija u Inkubatoru u Kistanjama

Diana Ferić
Diana Ferić

Chef Dino Bebićstekao je bogato iskustvo radeći u vrhunskim restoranima i hotelima, ali i kao traženi privatni chef za ekskluzivne proslave i događanja . Metkovčanin koji se zbog ljubavi doselio u Šibenik, prije godinu dana otisnuo se u poduzetničke vode. Dio tog projekta je šibenski SHIZZ barna Trgu Dražena Petrovića, u kojem nudi nešto što je u svijetu već popularno, a kod nas predstavlja novost – smash burgere To je, kako kažu,  mjesto gdje je svaki burger mali kulinarski umjetnički čin.

Jednostavno sam osjetio što publika želi i odlučio ponuditi nešto čega nema u Šibeniku. To je danas svjetski trend i otvara se sve više takvih barova. U odnosu na klasične burgere, razlika je u tome što se kod smashburgera meso pritišće na ploči do točke kada se proteini pretvaraju u aminokiseline i stvara se hrskava korica. To osigurava sočnost, hrskavu koricu I punoću okusa.Burgeri mogu biti singledoubleili triple – s jednim, dva ili tri komada mesa. U mesu nema puno začina; to je čista junetina u koju se dodaje samo sol, uz različite umake. Dio sam županijskog projekta “Ajmo lokalno!” i gdje god mogu koristim lokalne namirnice, pogotovo salate i ostalo povrće.

Poznato je da Šibenčani baš i ne vole inovativnost u kuhinji. Kako su prihvatili ove burgere? U SHIZZ baru imaju drukčije iskustavo.

Šibenčani su, i u ovo kratko vrijeme otkako je SHIZZ otvoren, reagirali jako dobro. Otvorili smo početkom studenog i krenulo je izvrsno, a potom smo se prebacili na Adventuru. Želio bih zahvaliti brojnim ljudima koji su dolazili na našu kućicu; bili su oduševljeni. Početkom siječnja vratili smo se u bar i imam osjećaj kao da krećemo ispočetka. Ljudi još uvijek upoznaju našu ponudu, ali recenzije su za sada jako dobre i nadam se da će tako i ostati.“

To je prvi dio Dinove poduzetničke priče. Drugi se odnosi na zakup prostora u Poduzetničkom inkubatoru u Kistanjamai pokušaj proizvodnje polugotovih jela koje bi svaka domaćica poželjela.

Tu sam naišao na niz birokratskih prepreka, ali i onih tehničkih, jer takav projekt zahtijeva pogon za proizvodnju koji trenutno ne mogu otvoriti. Ipak, nadam se da ćemo u SHIZZ-u uskoro nuditi, primjerice, gotov temeljac za crni ili skradinski rižot. Uz njih će domaćice u svom domu moći pripremiti jela restoranske kvalitete i osjećati se kao da su ih same skuhale – što zapravo i jesu, jer će u njih unijeti dio svoje emocije i vremena. Nadam se da ćemo se kroz ovu priču nastaviti razvijati”, zaključuje Dino.

 

 

Video

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3