Sidebar Menu

Datum objave: 31. Siječanj 2019

Pogledajte tko su najbolje sportašice i sportaši u Šibenika u 2018. godini

Diana Ferić
Diana Ferić

Najuspješnije sportašice  sportaši u 2018. godini u Gradu Šibeniku proglašeni su danas u Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku.

U kategoriji najbolje muške ekipe prvo mjesto osvojio je Malonogometni klub „Crnica“, dok je u kategoriji najboljeg ženskog sastava prvu nagradu odnio Plivački klub „Šibenik“.

Najboljim trenerom u 2018. godini proglašen je Mladen Perica, trener malonogometnog kluba „Crnica“.

 Nagrada najbolji sportaš u prošloj godini dodijeljena je Toniju Nakiću iz Građanskog košarkaškog kluba „Šibenik“, dok je najboljom sportašicom proglašena Nives Radić iz Kickboxing kluba „Dalmatino“.
 

Posthumna nagrada za rad u sportu dodijeljena je Renatu Vrbičiću, Grgi Renji, Gordanu Baraki i Nikoli Čupinu.

Nagrada dugogodišnjim zaslužnim sportskim djelatnicima dodijeljena je saveznom nogometnom sucu i kontroloru Ivanu Branku Peraku, treneru ženskog odbojkaškog kluba „Šibenik“ Stevi Brankoviću te tajniku auto kluba „Mihovil“ Vlatku Mikulandri.
Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu u 2018. godini dodijeljena je Goranu Perici.

Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu u 2018. godini dodijeljena je Zvonku Eraku.
Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom dodijeljena je Tinu Sladoljevu Tumporu iz Hrvačkog kluba „Šibenik“ i Josipu Kusturi iz Kluba sjedeće odbojke „Šibenik“.

Nagrada za međunarodna dostignuća šibenskih sportaša u 2018. godini dodijeljena je izborniku vaterpolske reprezentacije Ivici Tucku, hrvatskom nogometnom reprezentativcu Duji Ćaleti – Caru i tenisaču Franku Škugoru. Priznanje za dugogodišnje djelovanje dodijeljeno je Jedriličarskom klubu „Val“ i Kuglačkom klubu „Šubićevac“.

 Priznanje za promociju šibenskog sporta dodijeljeno je profesoru Zlatku Juriću Priznanje za pomoć pri promociji šibenskog sporta dodijeljeno je Muzeju Grada Šibenika i Narodnom sveučilištu Dubrava – Zagreb.

Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa u 2018. godini dodijeljeno je Hrvatskom olimpijskom odboru.

 

Na manifestaciji proglašenja najboljih sportaša u organizaciji Zajednice sportova Grada Šibenika uvodno su se obratili predsjednik Zajednice sportova Grada Šibenika Joško Jurić, gradonačelnik Željko Burić, župan Goran Pauk, pomoćnik glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora Siniša Krajač te uputili čestitke nagrađenima.
„Vaš uspjeh rezultat je velikog truda i odricanja i danas zaista možete biti ponosni na svoja ostvarenja. “, rekao je gradonačelnik Željko Burić te dodao da Grad kontinuirano nastoji iznalaziti dodatna sredstva za funkcioniranje sporta i obnavljanje sportske infrastrukture koja je bitna motivacija mladim ljudima.

 

Popis svih nagrađenih :
Nagrada za najbolju mušku ekipu u 2018. godini
1. mjesto : Malonogometni klub „Crnica“
2. mjesto : GKK „Šibenik“ juniori
3. mjesto : Veslački klub „Krka“

Nagrada za najbolji ženski sastav u 2018. godini
1. mjesto: Plivački klub „Šibenik“
2. mjesto: Ženski košarkaški klub „Šibenik“ juniorke
3. mjesto: Ženski vaterpolski klub „Viktoria“

Nagrada za najbolje trenere u 2018. godini
1. mjesto : Mladen Perica, Nogometni klub „Crnica“
2. mjesto: Petar Maleš, GKK „Šibenik“ juniori
3. mjesto: Damir Lambaša, Kickboxing klub „Dalmatino“

Nagrada za najboljeg sportaša u 2018. godini
1. mjesto: Toni Nakić, GKK „Šibenik“
2. mjesto: Tomislav Ivišić, OKK „Draržen Petrović“
3. mjesto: Roko Copić, Jedriličarski klub „Val“

Nagrada za najbolju sportašicu u 2018. godini
1. mjesto: Nives Radić, Kickboxing klub „Dalmatino“
2. mjesto: Karmela Makelja, Kickboxing klub „Dalmatino“
3. mjesto: Ana Burazer, Plivački klub „Šibenik“

Posthumna nagrada za rad u sportu
Renato Vrbičić, Vaterpolski klub „Solaris“
Grgo Renje, Vaterpolski klub „Solaris“
Gordan Baraka, OKK „Dražen Petrović“
Prof. dr. sc. Nikola Čupin, Veslački klub „Krka“

Nagrada za dugogodišnjeg zaslužnog sportskog djelatnika
Ivan Branko Peran, Savezni nogometni sudac i kontrolor
Stevo Branković, Ženski odbojkaški klub „Šibenik“
Vlatko Mikulandra, Auto klub „Mihovil“

Nagrada za izniman rezultat u amaterskom sportu u 2018. godini
Goran Perica

Nagrada za izniman rezultat u veteranskom sportu u 2018. godini
Zvonko Erak

Nagrada za iznimna sportska dostignuća osoba s invaliditetom:
Tino Sladoljev Tumpor, Hrvački klub „Šibenik“
Josip Kustura , Klub sjedeće odbojke „Šibenik“

Nagrada za međunarodna dostignuća šibenskih sportaša u 2018. godini
Ivica Tucak
Duje Ćaleta – Car
Franko Škugor

Priznanje za dugogodišnje djelovanje:
Jedriličarski klub „Val“
Kuglački klub „Šubićevac“

Priznanje za promociju šibenskog sporta
Prof. Zlatko Jurić

Priznanje za pomoć pri promociji šibenskog sporta :
Muzej Grada Šibenika
Narodno sveučilište Dubrava – Zagreb

Priznanje za suradnju i pokroviteljstvo sportskih programa u 2018. godini
Hrvatski olimpijski odbor

Priznanja perspektivnim mladim sportašima:

HNK ŠIBENIK
DIEGO SEKULIĆ
KRISTIJAN ILIĆ
BRUNO PAIĆ

NOGOMETNI KLUB MIHOVIL
DUJE BALJKAS
ANTE VUKIČEVIĆ
MAURO ERCEGOVIĆ GRACIN

MALONOGOMETNI KLUB CRNICA
NIKO MATIĆ
FILIP VUKŠIĆ
MARIN MUSELINOVIĆ

ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ŠIBENIK
LUCIJA MILKOVIĆ
FRANKA ČUKLIN
EMA BRANISAVLJEVIĆ

OKK DRAŽEN PETROVIĆ
MARTIN KLARIN
ŠIMUN DRAGUTIN
FILIP BEGIĆ

ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK
EMA ERCEG
NIKA DRMAĆ
CVITA BUJAS

RUKOMETNI KLUB ADRIATIC
FRANE SLADIĆ
IVANO SKELIN
MATE LUGOVIĆ

RUKOMETNI KLUB ŠIBENIK 2015
GRGUR ZLATOPER
ANTE POPARIĆ GRGAS
ROKO PETROVIĆ

VATERPOLSKI KLUB SOLARIS
ROKO BABARA
NIKO RADOVČIĆ
IVANO PEŠIĆ

ŽENSKI VATERPOLSKI KLUB VIKTORIA
MARCELA LOVRIĆ-CAPARIN
NORA PRELEVIĆ
IVA PLENČA

PLIVAČKI KLUB ŠIBENIK
LANA DUBRAVICA
ANDRIJA TRUTIN
LUKA POPOVIĆ

PLIVAČKI KLUB MORE
NOA VLAHOV
NOA ŽUPARAC

VESLAČKI KLUB KRKA
MATEJ KRNIĆ
SARA SLUGAN
MARTA BUDIMIR

GIMNASTIČKI KLUB ŠIBENIK-DALMACIJA
SARA GOJČETA MIŠKIĆ
EVA MARIA KALPIĆ
SARA ROŠIĆ

GIMNASTIČKI KLUB DIŠPET
KATJA PAVASOVIĆ
ROKO ZORIĆ
JOSIPA ZORIĆ

KARATE KLUB ŠIBENIK
LUCA ANTUNAC
ZARA PERIŠA
JURAJ ŠKENBER

KARATE KLUB ŠIBENIK 1066
LUKA DURBIĆ
ANTEA MILETA
KLARA LAKOŠ

HRVAČKI KLUB ŠIBENIK
TENA PETR
MARKO KLARIĆ
MATE VUDRAG

TAEKWONDO KLUB JURAJ DALMATINAC
AUGUST LAMBAŠA
KARLA DRAŠKOVIĆ
XING YU CHEN (ŠIN HU ČEN)

STOLNOTENISKI KLUB ŠIBENIK
VITO ŽMARA
RINA BARIŠIĆ
ŠIME KLARIĆ

STOLNOTENISKI KLUB ZATON
LORA ANTIĆ
KARMEN GAMBIROŽA

JUDO KLUB ŠIBENIK
FILIP KNEZ
ANDRIJA VLAHOV
MATEJ ILJADICA

BICIKLISTIČKI KLUB FORTICA
DANIEL BUDIMIR
AKADEMIJA ANĐA JELAVIĆ
LEONA DOBRA
EVA KUVAČ
ELLA LEPEJ
  

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3

Koristimo kolačiće kako bi Vam pružili bolje korisničko iskustvo. U skladu s novim smjernicama privatnosti, moramo Vas upitati za pristanak prilikom korištenja kolačića.
Saznaj više Prihvaćam