Sidebar Menu

Datum objave: 11. Svi 2017

Koalicija SDP-HNS-HSS-HSU:Šaljemo na odmor one kojima je Županija sporedna

Diana Ferić
Diana Ferić

„Interese naše Županije stavit ćemo iznad privatnih interesa pojedinaca te stvoriti stvarne uvjete za njezin razvoj u svim područjima“ – poručili su iz koalicije SDP-HNS-HSS-HSU, na današnjem predstavljanju svog programa.

Franko Vidović, kandidat za župana Šibensko-kninske županije koalicije SDP-HNS-HSS-HSU te zamjenici Petar Mišura i Marin Mikšić, predstavili su danas program Koalicije, kao i kandidate za Županijsku skupštinu.

Petar Mišura, kandidat za zamjenika župana Šibensko-kninske županije istaknuo je kako izborni program ove koalicije jamči bolji život svih žitelja Šibensko-kninske županije.
„U svom izbornom programu obvezujemo se izgraditi Županiju obrazovanja, Županiju jednakih mogućnosti, Županiju mladih, Županiju po mjeri građana i Županiju prometno povezanu – sve ono što danas naša Županija nažalost nije. Za svaki od ovih ciljeva imamo konkretna rješenja i projekte",  naglasio je Petar Mišura.

Program Koalicije, kako je istaknuo, jamči razvoj visokog školstva, informatizaciju škola, decentralizaciju županijske uprave, bolje iskorištavanje dostupnih sredstava iz EU fondova, poticanje gospodarstva, prvenstveno malih i srednjih poduzeća, poticanje stočarstva, dovođenje pitke vode i struje do svakog žitelja Županije, subvencioniranje prijevoza učenika srednjih škola, razvoj POS-a u ruralnim krajevima, bolju prometnu povezanost, subvencije županijskih autobusnih linija, izgradnju brze ceste Šibenik-Drniš-Knin, kao i gradnju nove županijske bolnice koja treba biti pokretač zdravstvenog turizma i jedan od stupova razvoja visokog školstva.

„Ljudi gotovo svakodnevno odlaze iz naših ruralnih područja, a upravo tu leži najveći potencijal za razvoj poljoprivredne proizvodnje, vinogradarstva te stočarstva. U svom programu istaknuli smo ključne poticajne mjere među kojima su kreditiranje OPG-ova i agroturizma, poticanje akvakulture, sufinanciranje sadnog materijala i stočnog fonda, sufinanciranje police osiguranja u poljoprivredi za elementarne nepogode i druge",dodao je Marin Mikšić.

Franko Vidović, kandidat za župana Šibensko-kninske županije istaknuo je kako je došlo vrijeme poslati na odmor one kojima je Županija sporedna stvar u životu.

„Aktualna vlast više je okupirana osobnim interesima negoli interesima građana, što je, nedopustivo. Već 25 godina slušamo o istim projektima, kao da smo zamrznuti u vremenu i prostoru. Nedopustivo je da mnogi žitelji naše Županije u 21. stoljeću žive bez struje, vode, odvoza smeća, dok se sredstva troše na financiranje nečije osobne promidžbe. Zašto smo među najnerazvijenijim hrvatskim županijama, kada imamo sve uvjete da budemo među najboljima?!“ ,naglasio je Franko Vidović.

Dodao je kako Šibensko-kninskoj županiji prijeti demografska katastrofa jer sve više mladih odlazi, a poticajne mjere za mlade obitelji u mandatu ove vlasti nisu stvorene.
Predstavljajući kandidate liste SDP-HNS-HSS-HSU za Županijsku skupštinu, Franko Vidović je rekao kako je ponosan što su među 41 kandidatom, čak 22 žene.

„Ovo je tim ljudi koji će interese Županije staviti iznad privatnih interesa pojedinaca te stvoriti stvarne uvjete za razvoj Županije u svim područjima. Imamo dovoljno iskustva i znanja da svoje ideje iskoristimo za dobrobit naše Županije i ugodniji život svih naših građana. Želimo se okrenuti ljudima, a ne građevinama. Vodit ćemo brigu o djeci, mladima, obiteljima, starijim osobama, socijalno ugroženima, kao i našim poljoprivrednicima, stočarima, vinogradarima. Skinut ćemo paučinu sa Šibensko-kninske županije i pogurati ju među najbolje hrvatske županije“, poručio je Franko Vidović.
 

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3

Koristimo kolačiće kako bi Vam pružili bolje korisničko iskustvo. U skladu s novim smjernicama privatnosti, moramo Vas upitati za pristanak prilikom korištenja kolačića.
Saznaj više Prihvaćam