Datum objave: 17. Rujan 2023

PONOS ŠIBENIKA I HRVATSKE / Veslačka reprezentacija Hrvatske u kojoj su trojica Šibenčana osvojila srebro na Balkanskom prvenstvu

Četverac reprezentacije Hrvatske u kojem su čak trojica Šibenčana u sastavu  Franko Dobra, Marko Martinović, Vito Šutalo i Jakov Slavica  u velikoj borbi osvojili su srebrenu medalju i drugo mjesto na zadnjem danu Balkanskog veslačkog prvenstva u kategoriji na pariće U17.

Time je BVP 2023. u rumunjskom Pantelimonu završeno. Hrvatski medalje U17 i U19 tim vraća se kući s dvije srebrne i dvije brončan medalje. Natjecali su se veslači iz Rumunjske, Turske, Bugarske, Grčke, Srbije, Makedonije. Bolji od Hrvata bili su samo veslači  Turske koji su i svjetski prvaci.  Veslači VK Krke, Dobra, Slavica i Martinović su ponos Šibenika i Hrvatske.

„Tako sam ponosan. Sretan i ponosan.Svako jutro u 5 dizanje, toliko odricanja.Žuljevite ruke.Bravo sine Franko, bravo momci.Vi ste naš ponos, napisao je na svom Facebook profilu Anton Dobra, otac Franka Dobre.