Datum objave: 01. Lipanj 2023

STUDENTSKA KOŠARKA / SKK „Šibenik” je u finalu! Pobijedio je FSB u trećoj utakmici polufinala zakucavanjem Josipa Marina u zadnjoj sekundi.

Studentski košarkaški klub „Šibenik” slavio je protiv FSB-a u trećoj polufinalnoj utakmici 57 . 53 i tako prekinuo svoju tradiciju ispadanja iz daljenjeg natjecanja u majstoricama polufinalnih serija. Kao i u četvrtfinalu, šibenski studenti vratili su se u igru i nadoknadili startni zaostatka iako su loše ušli u utakmicu i gubili 9 : 2 nakon samo pet minuta igre. Ipak „Šibenik” je zaigrao puno bolje i uspijevao dobrom obranom i serijama trica držati korak s jakim protivnikom. Utakmicu su u bitnim trenutcima počeli prelamati Luka Skorić serijom dvica i odlični Paško Pancirov koji je zabio tricu sa sirenom na isteku treće četvrtine i donio „Šibeniku” prvo vodstvo i prednost od +3 . Utakmica je bila neizvjesna do posljednjih sekundi, a pobjedu „Šibeniku” donio je Josip Marin zakucavanjem a la NBA.