Datum objave: 06. Ožujak 2015

PK More s Prvenstva Hrvatske Regija 1 vratili se s čak troje seniorskih prvaka

Igor Bergam
Igor Bergam

Prošli vikend od petka do nedjelje održalo se Prvenstvo Hrvatske za Regiju 1 u čak 6 dijelova. Plivalo se u jutarnjim i popodnevnim terminima. Šibenski plivači iz PK More nastupili su s 18 plivača i plivačica u kategorijama kadeta(13), ml. juniora(1) i juniora(3) i seniora(1) među 12 klubova i prijavljenih 253 plivača. Vratili su se s čak troje seniorskih prvaka i proglašenih troje najboljih plivača prvenstva.

Svi stariji plivači okitili su se s odličjima:
Petar Krešimir Marasović, junior, dominirao je u leđnim disciplinama, osvojio je 6 zlatnih odličja u disciplinama 50,100 i 200 leđa u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Osvojio je još drugo i treće mjesto na 50m slobodno i dva treća mjesta kao junior i senior na 50m leptir. To mu je ujedno donijelo pehar za najboljeg juniora Regije 1, odnosno Dalmacije.
Martina Skelin prva juniorka na 400, 800 i 1500m slobodno i ujedno najbrža seniorka na 1500 uz drugo i treće seniorsko mjesto na 400 i 800, druga juniorka i treća seniorka na 200m i treća juniorka u disciplini 200m mješovito. Svi ti rezultati su bili dovoljni da odnose titulu najbolje juniorke Dalmacije.
Antonia Gulin, seniorka, bila je prva u Dalmaciji u disciplini 50m leptir i druga na 100m leptir i 50m slobodno. Uz ostale isplivane rezultate proglašena je drugom seniorkom Regije 1.
Ana Burazer, juniorka, zablistala je u disciplini 50m leđno gdje je bila prva juniorka i ujedno treća seniorka.
Bruna Lokas, mlađa juniorka, bila je prva u svojoj kategoriji u disciplini 50m leptir i druga u disciplini 200m prsno, što je ujedno bila druga juniorka i treća seniorka.
Gore navedene djevojke plivale su zajedno i štafete u seniorskoj konkurenciji i osvojili drugo mjesto u štafeti 4x50 mješovito i dva treća mjesta u disciplini 4x50 slobodno i 4x100 slobodno.

U kadetskoj konkurenciji nastupilo je 13 plivača i plivačica koji su nastupili u individualnim i štafetnim disciplinama. Od individualnih osvajača medalja istakli su se:
Emma Curavić osvojila je zlato na 50 i 100m slobodno, te tri bronce na 50 leđno i 200 i 400 slobodno.
Marija Baljkas osvojila je dva srebra na 200 i 400 slobodno i čak šest bronci na 50, 100,800 slobodno, 200 i 400 mješovito i 100m leptir.
Luka Mrša osvojio je tri zlata na 50m slobodno, te 50 i 100m leđno i broncu na 200m mješovito.
Robert Vukičević je osvojio broncu na 50m leđno.
Ženska kadetna ekipa u sastavu Emma Curavić, Marija Baljkas, Laura Španja, Lara Belakušić, Tea Jukić, Petra Mandić osvojile su četiri srebra u disciplinama 4x50 slobodno i mješovito i 4x100 slobodno i mješoviti i broncu na 4x200m slobodno.
Muška kadetna ekipa u sastavu Luka Mrša, Robert Vukičević, Dino Klanjčić i Toni Radak osvojili su zlato na 4x50 slobodno, srebro na 4x100 slobodno i broncu na 4x50 mješovito.

Ovo prvenstvo bila je zadnja šansa za isplivati limite za predstojeće Prvenstvo Hrvatske. Čak 16 plivača i plivačica PK More ostvarilo je mogućnost nastupa na prvenstvu države, koje će se održati 19-22. ožujka u Rijeci.