Datum objave: 24. Studeni 2014

Lucija Desanić iz taekwondo kluba “Juraj Dalmatinac” porazila sve protivnice u Splitu

Diana Ferić
Diana Ferić

Lucija Desanić, članica taekwondo kluba “Juraj Dalmatinac” osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 39 kg na otvorenom turniru Kup Marjana 2014. u olimpijskom taekwondou za mlađe kadete koji je proteklog vikenda održan u Splitu. Pobijedila je u čak 4 borbe u kojima je porazila sve protivnice i time osvojila zlatnu medalju. Za samo korak slabija je bila Tereza Berač u kategoriji do 36 kg koja je pobijedila u 3 borbe i osvojila brončanu medalju.

Od ostalih članova Jurja Dalmatinca uspješni su bili i Ante Jurišić i Filip Šumera, ali im pobjedničke borbe nisu bile dostatne za medalju jer su zaustavljeni već u sljedećim kolima.

Na turniru je nastupilo 218 mlađih kadeta iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Interesantno je za napomenuti da su borci šibenskog taekwondo kluba „Juraj Dalmatinac” savladali čak 5 boraca najpoznatijeg taekwondo kluba u ovom dijelu Europe, a to je splitski „Marjan”. To je klub čije su članice poznate sestre Zaninović, osvajačice brojnih svjetskih, a i olimpijskih medalja.

Natjecateljima su u kutu bili treneri Zoran Huljev i Robert Dasović.