Datum objave: 03. Studeni 2014

Ragbijaši Ploča doveli u Šibenik prvotimce Makarske i pobijedili domaćine

Ragbi klub Šibenik izgubio je danas od Ploča s 13 : 25 u utakmici Druge lige ragbijaškog prvenstva Hrvatske.

Obje momčadi igrale su čvrstu utakmicu u kojoj je borba za svaki metar terena bila jako žestoka ali je imala i dosta atraktivnih poteza.
Pločani su poveli već u prvoj fazi utakmice i Šibenik se posložio nakon nekih 20-ak minuta igre i počeo stizati rezultat. Dobra igra se isplatila i do kraja poluvremena Šibenik je smanjio i početkom drugog dijela došao na 2 razlike. Tek tada je krenula prava bitka skoro 20 minuta obje ekipe su se nadmudrivale u izvođenju auta i ispucavanjem lopti iz kazni. Momčad Ploča je u svojoj postavi imala velik broj prvotimaca Makarske, što se, kažu u RK Šibenik, kosi s pravilnikom natjecanja. No, zahvaljujući iskustvu tih igrača u završnici je bila bolja i odnijela je pobjedu.
Utakmicu je bez greške odsudio Mario Dragičević iz Splita sa svojim pomoćnicima.

Šibenčani su čestitali protivnicima i najavili u uzvratnoj utakmici u Pločama stizanje i prestizanje razlike.Susret je završio trećim poluvremenom u kojem je uz hranu i piće sve bilo po propisima i u skladu s ragbijaškom tradicijom, priopćili su iz Ragbi kluba Šibenik.