Datum objave: 25. Kolovoz 2014

Pet medalja za šibenske triatlonce na Prvenstvu Hrvatske u Splitu

Nina Medić
Nina Medić

Šibenski triatlonci i ove godine bili su vrlo uspješni na triatlonskom natjecanju u Splitu"16.Marjanski đir", koje je ujedno i bilo prvenstvo Hrvatske, gdje su se okitili sa pet medalja.

Najmlađi su sudjelovali u aquatlonu ( 150m plivanje i 600m trčanje) gdje je Karlo Belakušić osvojio zlato u kategoriji dječaka do osam godina dok je LaraBelakušić osvojila srebro kod djevojčica do 12 godina inače oboje članovi PK Mora Šibenik.

Šibenik je imao tri predstavnika u super-sprint triatlonu (375m plivanje, 8km bicikla, 2.5km trčanje). Milivoj Berač -Kebo je osvojio srebro  sa rezultatom 39min i 56 sek a Niko Belak brončanu medalju u kategoriji "seniori" dok je Ivica Vranković bio sedmi.

Goran Perica je osvojio drugo mjesto u elitnoj disciplini, olimpijskom triatlonu (1500m plivanje, 40km bicikla, 10km trčanje) u kategoriji M35 sa rezultatom 2h25m08sek. I ukupno je bio na 14.mjestu. Goran Čuljak je bio 4.u kat M45 a ukupno je završio na 31.mjestu sa rezultatom 2h36m36sek. Nažalost i ove godine kao i prošle(Goran Čuljak, pukla pedala) imamo jednog koji nije završio utrku, Dino Belakusic-Brico, probila se guma na 15km biciklističke dionice.