Datum objave: 27. Kolovoz 2012

Šestogodišnji kartingaš Franko Škugor ponovno osvojio prvo mjesto

Šestogodišnji kartingaš Franko Škugor, član AKK Šibenik, osvojio je prvo mjesto u 8. utrci međunarodnog Sport Stil Kupa u PTUJU, u svojoj klasi R-1 MINI 50, i  tako utvrdio drugu poziciju u generalnom poretku.Treninzi su voženi u petak od 10. 00 do 17. 00 sati po paklenoj vrućini koja je najavljena i za subotu na dan utrke. Već je na slobodnim treninzima bila je žestoka gužva među malim pilotima na stazi.

Na službenim kvalifikacijama za startne pozicije  Franko je osvojio treće startno vrijeme. Predfinalna utrka startala je u 11.50 sati. Franko je po dobrom startu izbio na čelnu poziciju koju je zadržao do predzadnjeg kruga ( 6 krugova se vozi u maloj klasi) te utrku završio na 2 poziciji. Na paklenih 40 stupnjeva  celzijevih finalnu utrku otvarili su  piloti klase R-1 MINI 50. Franko je, maksimalno koncentriran, starta sa 2 pozicije te odmah na startnom pravcu izbio na prvo mjesto koje je zadržao do kraja utrke (9 krugova). U zadnjem krugu je za 2 desetinke sekunde prošao ciljnu ravninu ispred drugoplasiranog  Slovenca Juliana Huća. Nakon završetka utrke preuzeo je pobjednički vijenac i odvozio pobjednički počasni krug.