Datum objave: 09. Srpanj 2025

Cory Wong nakon koncerta u Šibeniku: Oduševljen sam tvrđavom sv. Mihovila, ovo mjesto je predivno!

Diana Ferić
Diana Ferić

Čarobnjak funk, jazz i rock scene, Cory Wong, sinoć je uz pratnju vrhunskog osmočlanog benda osvojio publiku na Tvrđavi sv. Mihovila.

"Ovo mi je prvi put u Hrvatskoj i zaista sam sretan što sam ovdje. Iako je koncert nažalost prekinut zbog kiše pola sata ranije, uspjeli smo se dobro zabaviti. Oduševljen sam Tvrđavom sv. Mihovila, ovo mjesto je predivno. Pogled je fantastičan, a sve oko nas je zaista impresivno. Baš sam uživao," izjavio je Cory Wong nakon nastupa.

Jedan od najuzbudljivijih gitarista današnjice sa svojim bendom nastupa pred rasprodanim dvoranama diljem svijeta, a sinoćnji koncert u Šibeniku bio je dio njegove europske turneje. Nakon Hrvatske, turneja se nastavlja u Budimpešti, Brnu i Rotterdamu.

Wongova solo karijera u stalnom je usponu, a tijekom godina surađivao je s glazbenim legendama poput Jona Batista, Louisa Colea, Genea Simmonsa, Questlovea, The Blind Boys of Alabama i Bootsyja Collinsa. Njegova glazbena paleta obuhvaća širok raspon žanrova, uključujući jazz, rock i funk. Osim solo karijere, Cory je i član bendova Vulfpeck i Fearless Flyers, a nastupao je i s glazbenicima kao što su Dave Koz, Stay Human, Ben Rector, Chris Thile i Dirty Loops.

Koncertno ljeto na Tvrđavi sv. Mihovila nastavlja se 12. srpnja s festivalom "Šibenik, Grad kao mi"

Iz kategorije: Glazba & Spektakli

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3