Sidebar Menu

Datum objave: 02. Kolovoz 2011

Besplatne eko radionice u Solarisu za posjetitelje Terranea

Dora Žganjer
Dora Žganjer

Osim odličnim glazbenim imenima, festival Terraneo podjednako želi iznenaditi i razveseliti posjetitelje svojim ekološkim programom koji će se ove godine između 09. i 11. kolovoza održavati u hotelskom naselju Solaris, javljaju organizatori.

Za sudjelovanje na eko programu nisu potrebne prijave već samo trebate doći u naznačeno vrijeme na mjesto održavanja pojedinog programa. Svi navedeni programi su besplatni, a nakon završetka svake radionice i predavanja mogu se donirati novčani prilozi koji će nakon završetka festivala biti uplaćeni Centru za oporavak morskih kornjača u sklopu Aqauriuma Pula.

Organizatori pozivaju sve znatiželjnike i sve one željne dobre zabave da se pridruže zanimljivom ekološkom programu koji se sastoji od radionica, predavanja i projekcija. U nastavku pogledajte raspored ekološkog programa i odaberite vašu radionicu:

RASPORED:

Utorak 9.8. 2011.

DALMATINSKO SELO (konoba)

10:00-10:30_predavač: Matko Renka
Predavanje: Uvod u ekologiju i upoznavanje s eko sistemima

10:30-12:30_predavač: Anton Rudan
Projekcija filma "Opstanak" i kratka diskusija nakon filma

12:30-14:30_predavači: Ana Stošić, Maša Frleta-Valić, Sara Nikšić
Predavanje o običnoj čančari i morskim kornjačama

14:30-16:30_predavači: Amina Omičević, Lazar Mišeljić
Radionica urbanog vrtlarstva
"I love your food“ – osnove nutricionizma
„Know your food“ – uvod u život biljaka i poljoprivredne tehnike

16:30-17:00_predavači: Domagoj Kenda, Nina Ivanović
Predavanje: Autohtone biljke u Dalmaciji

DALMATINSKO SELO (mala konoba)

13:00-15:00_voditelji: Ela Štefanac, Martina Pejnović
Recikliranje: perlice od tkanina i plastičnih boca

15:00-19:00_voditelji: Ana Stošić, Zrinka Škugor, Domagoj Kenda, Nina Ivanović
Održive vrećice/Sustainable bags

18:30-20:00_voditelji: Amina Omićević, Lazar Mišeljić
Radionica urbanog vrtlarstva
„Stay, Sustain“ – praktični savjeti i druge zanimljivosti o urbanom vrtlarstvu

Srijeda 10. 8. 2011.

DALMATINSKO SELO (konoba)

10:00-12:00_predavači: Barbara Burčul, Matea Kalčiček
Uvodno predavanje o moru kao ekosustavu
Biocenoza Posidonie Oceanice
Duboko more i ekosustavi

12:00-12:30_predavači: Doris Cvetko, Ivan Lulić
Predavanje o pitkoj vodi

12:30-14:30_predavači: Bruno Motik i Sunčana Paro-Vidolin
Predavanje: Solarna energija za sve

14:30-16:15_predavači: Amina Omičević i Lazar Mišeljić
Radionica urbanog vrtlarstva
"Grow your food everywhere“ - naučite proizvoditi vlastitu na zabavan način

16:30-18:30_voditelj: Jerko Macura (SPUŽVARI)
Eksperimentalna radionica izrade nakita od morske spužve koja uključuje prezentaciju o spužvarstvu i projekciju fotografija.

18:30-20:00_predavači: Ana Stošić, Maša Frleta-Valić, Sara Nikšić
Predavanje o običnoj čančari i morskim kornjačama

DALMATINSKO SELO (mala konoba)

12:00-14:00_voditelji: Ela Štefanac, Martina Pejnović
Recikliranje: perlice od tkanina i plastičnih boca

15:00-19:00_voditelji: Ana Stošić, Zrinka Škugor, Domagoj Kenda, Nina Ivanović
Održive vrećice/Sustainable bags

Četvrtak 11. 8.

DALMATINSKO SELO (konoba)

10:00-11:00_predavači: Matko Renka, Barbara Burčul
Predavanje: Onečišćenje
Predavanje: Oblaci

11:00-13:00_predavač: Nikola Poljak
Predavanje: Učestali ekološki mitovi
Projekcija: Papige,svemir i ostalo (Douglas Adams)

13:00-15:00_predavači: Bruno Motik, Sunačana Paro-Vidolin
Predavanje: Reciklirano imanje "Vukomerić"

15:00-17:00_predavači: Ana Stošić, Maša Frleta-Valić, Sara Nikšić
Predavanje o običnoj čančari i morskim kornjačama

17:00-19:00_voditelj: Nikola Poljak
serija kratkih, animiranih i edukativnih filmova iz ciklusa" Story of Stuff"

9. i 10. 8. SOLARKOVA KUĆA

Lutkarska eko radionica  voditelji: Nina Živković i Smiljana Zorić
09.08.2011 12:00-14:30_izrada ugroženih životinjskih vrsta iz Jadranskog mora od eko materijala
10.08.2011 12:00-15:00_Izrada velike glavate želve od eko materijala

ŠUMA (kod snack bara Sunce) 09.-11.08.2011

13:00-16:00_voditelji: Ivan Milišić, Marija Plavčić (Sapunoteka)
Radionica ručne proizvodnje prirodnih sapuna

16:00-19:00_voditelji: Borna Obranović, Tin Rajković
Lomography Croatia diana F+ workshop
Lomography je prepoznavanje trenutka, te bilježenje istog. Naučite kako pravilno koristiti mogućnosti aparata i stvorite jedinstvene efekte na svojim fotografijama, kao što su: više expozicija, svjetlosni efekti, duboke pastelne boje i drugo.

17:00-18:00, 19:00-20:00_voditelji: Ivan Palijan, Jasna Cerić, Igor Bogdanović, Gordana Tihomirović, Petra Wolfart
Radionica Umjeće življenja - joga, disanje, meditacija

09.08.2011_13:00-16:00_voditelj: Anton Rudan
radionica „Lovac na bilje“
naučite prepoznati biljne vrste za jelo i lijek, te se upoznajte s osnovama preživljavanja u prirodi

ŠUMA (kod teniskih terena i hotela Ivan) 09.-11.08.2011

17:00-19:00_voditelji: Danijel Dubičanac, Nika Šaravanja, Antonela Horvat i Snježana Vukas
Joga i akrobalans

18:00-20:00_voditelji: Zvonimira Bralić, Vladimir Jurićan, Franka Ercegović-Kursan
Izrada suvenira od prirodnog materijala

18:00-20:00_voditelji: Dario Crnogaća i Antonija Anić
Izrada splavi od otpadnog materijala

 

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3

Koristimo kolačiće kako bi Vam pružili bolje korisničko iskustvo. U skladu s novim smjernicama privatnosti, moramo Vas upitati za pristanak prilikom korištenja kolačića.