Datum objave: 14. Lipanj 2026

Kontrola nedopuštenog glisiranaj uz obalu:Luča kapetanija zatekela tri koje su glisirali na udaljenosti manjoj od 300 metara od obale

Diana Ferić
Diana Ferić

Posada policijskog plovila Postaje pomorske policije Šibenik, provodeći pojačani nadzor sigurnosti plovidbe, evidentirala je jučer tri prekršaja iz domene Pomorskog zakonika.

U akvatorijima Murtera i Šibenika zatečene su tri osobe u činjenju prekršaja nedozvoljenog glisiranja na udaljenosti manjoj od 300 metara od obale. Među počiniteljima su državljanin Republike Hrvatske, državljanin Njemačke i državljanin Slovenije.

Osobama zatečenim u prekršajima izdani su prekršajni nalozi uz novčane kazne u iznosu od 400 eura.

Pravilnikom o sigurnosti pomorske plovidbe propisano je da motorne brodice i brodice na mlazni pogon, skuteri, jet ski, brodice na zračnom jastuku i slično mogu ploviti s hidrodinamičkim uzgonom, odnosno glisirati, samo na udaljenosti većoj od 300 metara od obale, i to na području na kojem glisiranje nije zabranjeno.

Policijski službenici Postaje pomorske policije Šibenik i u narednom će razdoblju provoditi pojačan nadzor pomorskog prometa. Stoga podsjećamo građane i turiste da gliseri mogu glisirati samo na udaljenosti većoj od 300 metara od obale te ih pozivamo da se radi zaštite kupača i ronioca pridržavaju te odredbe.

Iz kategorije: Vijesti

logo footer 1
Trg Andrije Hebranga 11a, 22 000 Šibenik

logo footer 2
logo footer 3