Umro je u u 82. godini života poznati šibenski scenograf i umjetnik Branko Lovrić Caparin.
‘Draga naša publiko, utihnula je danas pozornica naše kuće, ali ostaje vječno svjetlo na njegovim kulisama. Gospodin Branko Lovrić Caparin – Čovjek koji je gradio svjetove, da bi drugi igrali na njima, jutros je napustio ovaj svijet. Dragi naš Cape počivaj u miru Božjem’, napisali su šibenski kazalištarci na svom Facebook profilu.
Branko Lovrić Caparin, rođen 1944. godine, završio je Gimnaziju u Šibeniku 1964. te diplomirao na Pedagoškoj akademiji u Zadru 1970. Bio je dekorater i grafički dizajner te scenograf u šibenskom kazalištu do umirovljenja 2012., a za Kazalište je radio i nakon toga. Bio i vrstan akvarelist.
Autor je scenografija za Festival djeteta u Šibeniku / Međunarodni dječji festival kao i brojnih predstava šibenske kazališne kuće. Lovrić Caparin je bio i restaurator. Restaurirao je slike na stropu skradinske katedrale (1995) i primoštenske crkve sv. Jurja (1998).
FOTO: Facebook - Željko Koloper

