Najbolji sportaši grada Šibenika za 2022. godinu proglašeni su danas u Parku Roberta Visianija na svečanosti koju je, u sklopu Adventure, organizirala Zajednica sportova Grada Šibenika. Najbolji sportaš Grada Šibenika je Toni Slavica iz Plivačkog kluba Šibenik, a najbolja sportašica Nives Radić iz Kickboxing kluba Dalmatino. Najbolja momčad je Vaterpolski klub Solaris, dok je najbolja ženska ekipa Ženski vaterpolo klub Viktoria Šibenik.
Šibenski gradonačelnik Željko Burić čestitao je dobitnicima nagrada i naglasio kako je iz ovogodišnjih sportskih rezultata vidljivo da je Šibenik doista primjer sportskog grada.
„Sportašima poput vas ovaj grad se ponosi. Stoga računajte na neizostavnu podršku svim sportskim udrugama i klubovima. Svjesni da će naš sport napredovati onoliko koliko svi zajedno budemo napredovali, budimo poticaj ovogodišnjim laureatima, onima koji će ih slijediti te našim mladima koje čeka sportska budućnost“ – poručio je gradonačelnik Burić poželjevši svima sretnu i uspješnu Novu 2023. godinu.
Predsjednik Zajednice sportova grada Šibenika Joško Jurić podsjetio je u svom obraćanju na veliki ovogodišnji uspjeh Hrvatske nogometne reprezentacije, ali i Hrvatske vaterpolske reprezentacije koji bi, kako je istaknuo, trebali biti „vjetar u leđa“ našim mladim sugrađanima da se što prije i u što većem broju uključe u rad sportskih udruga.
„Na sportskim djelatnicima koji rade u tim udrugama i klubovima je veliki zadatak da ih nauče sportskom životu, da im usade želju, volju i ljubav prema sportu kako bi, uz zalaganje i trud, postigli najbolje rezultate“ – rezimirao je Jurić uz čestitke nagrađenima.
U nastavku provjerite tko su sportski laureati Grada Šibenika u 2022. godini:
NADA GODINE:
-
Ivano Močić (šahovski prvak Hrvatske u kategoriji do 11 godina)
ZASLUŽNI SPORTSKI DJELATNIK GRADA ŠIBENIKA U 2022. GODINI:
-
Dragan Mišić
NAGRADA ZA IZNIMAN REZULTAT U AMATERSKOM SPORTU:
-
HPK Sveti Mihovil
NAGRADA ZA IZNIMAN DOPRINOS U RAZVOJU SPORTA ZA SPORTAŠE S INVALIDITETOM:
-
Antonio Šaršanski, (Karate klub Šibenik 1066)
-
Julija Karadakić, (Karate kluba osoba s invaliditetom ‘Krka Šibenik‘)
-
Nika Rajić, (Karate kluba osoba s invaliditetom ‘Krka Šibenik‘)
-
Dora Pilepić, (Karate kluba osoba s invaliditetom ‘Krka Šibenik‘)
POSTHUMNA NAGRADA ZA RAD U SPORTU:
-
Ante Gregov
POSTHUMNA NAGRADA ZA RAD U SPORTU:
-
Ante Bulat
NAJBOLJI ŽENSKI SASTAV GRADA ŠIBENIKA U 2022. GODINI:
-
Ženski vaterpolo klub Viktoria
NAJBOLJA MOMČAD GRADA ŠIBENIKA U 2022. GODINI:
-
Vaterpolski klub Solaris
NAJBOLJI TRENER GRADA ŠIBENIKA U 2022. GODINI:
-
Jure Marelja (Vaterpolski klub Solaris)
NAJBOLJA SPORTAŠICA GRADA ŠIBENIKA U 2022. GODINI:
Nives Radić (Kickboxing klub Dalmatino)
NAJBOLJI SPORTAŠ GRADA ŠIBENIKA U 2022. GODINI:
Toni Slavica (Plivački klub Šibenik)
PRIZNANJE ZA PROMOCIJU ŠIBENSKOG SPORTA NA MEĐUNARODNOJ RAZINI U 2022. GODINI:
Ivica Tucak (izbornik Hrvatske vaterpolske reprezentacije)
PRIZNANJE ZA DUGOGODIŠNJE DJELOVANJE (OBLJETNICE UDRUGA):
Plivački klub More – 20 godina
Omladinski košarkaški klub Dražen Petrović – 25 godina
Karate klub Šibenik – 30 godina
Judo klub Šibenik – 50 godina
Taekwondo klub Solaris – 50 godina
Hrvatski nogometni klub Šibenik s.d.d. – 90 godina
PERSPEKTIVNI SPORTAŠI GRADA ŠIBENIKA (2009. I MLAĐI)
ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB ŠIBENIK
Ana Šunjerga
Tina Erceg
Monika Pešić
PLIVAČKI KLUB ŠIBENIK
Tea Tatar
Leon Roško
Matko Bogdan
VESLAČKI KLUB KRKA
Luka Papak
Marko Rossini
Gabrijel Mečev
Lovre Palinić
TAEKWONDO KLUB SOLARIS
Šime Bačelić
Ema Slavica
Ivo Fuštin
ŽENSKI VATERPOLO KLUB VIKTORIA
Gabrijela Dugopoljac
Viktoria Vulinović
Lara Tulić
STOLNOTENISKI KLUB ŠIBENIK
Franka Miškić
Loreta Mandić
Anđela Živković
VATERPOLSKI KLUB SOLARIS
Grgo Radnić
Krešimir Slamić
Renco Vrbičić
GIMNASTIČKI KLUB ŠIBENIK – DALMACIJA
Saša Veligdenski
Dea Deranja
Karla Osmić
KARATE KLUB ŠIBENIK
Juraj Škenber
Nuša Ukić
Tomislava Ivanda
AKADEMIJA ANĐA JELAVIĆ
Luce Gović
Dora Brocić
Ivana Vlaić
OMLADINSKI KOŠARKAŠKI KLUB DRAŽEN PETROVIĆ
Tin Jurić
Lovre Bratić
Vito Šarin
GKK ŠIBENKA
Rafael Grubišić
Filip Suton
Filip Mrša
ŽENSKI KOŠARKAŠKI KLUB ŠIBENIK
Perina Vlaić
Antea Sutlović
Eva Zamarin
ATLETSKI KLUB ŠIBENIK
Emil Jones
Ive Cukrov
Elena ILEKOVIĆ
MALONOGOMETNI KLUB CRNICA
Tino Pilić
Karlo Grubišić
Mauro Barišić
HRVAČKI KLUB ŠIBENIK
Lara Kuač
Jan Slavica
Jakov Bulat
KARATE KLUB ŠIBENIK 1066
Delara Petrinšak
Mia Makarin
Gabrijela Županović
KARATE KLUB OSVIT
Bruno Martinović
Ante Palinić
Marijeta Ćaleta – Car
PLIVAČKI KLUB MORE
Nando Radovčić
Jure Barišić
Vice Klarić
JEDRILIČASKI KLUB VAL
Luka Mudronja
Ilan Petr
Zara Šimunić