Datum objave: 21. Studeni 2021

NOGOMET / „Šibenik” u infarkt utakmici pobijedio”Istru 1961” i vratio se u Šibenik s tri velika, dragocjena boda

Za razliku od tzv. derbija „Dinamo” : „Osijek” koji je bio mlak i dosadan, duel „Šibenik” i „Istra 1961”, posprdno nazvan derbijem začelja, bio je prava borbena, dramatična i kvalitetna utakmica dostojna eurolige. „Šibenik” je doslovno u posljednjoj sekundi iz7vojevao pobjedu nakon infarktnih 95 minuta obostrano vatrene igre pune htijenja, dobrih poteza i rijetko viđenih preokreta. Najprije je „Šibenik” poveo pa je „Istra” izjednačila, onda je „Istra 1961” promašila kazneni udarac, a „Šibenik” je ekspresno dao dva gola i poveo s, činilo se, nedostižnih 3 : 1. No „Istra” se nije predavala pa je revolveraški brzo izjednačila na 3 : 3 i ozbiljno zaprijetila „Šibeniku” koji je bio malo poljuljan gubitkom sigurne prednosti. Zadnjih deset minuta bile se pravi triler i kada je već bilo 100 posto sigurno da će utakmica završiti neriješeno, dogodilo se čudo. „Šibenik” je doslovno u posljednjoj sekundi postigao gol i vratio se kući iz Pule s tri veeeeelika dragocjena boda.
Nakon pobjede u gostima „Šibenik” se prilično solidno usidrio 7. mjestu Prve lige pa može mirno čekati ogled s „Dinamom” koji se nije proslavio na svom terenu i jedva je iščupao bod protiv jednako lošeg i neuvjerljivog „Osijeka”.

ISTRA 1961 - ŠIBENIK 3 : 4
(Marin 45', Beljo 82', Mišković 87' / M. Jakoliš 39', 90+5' Delić 61', 73')

ISTRA: Lučić, Hujber, Galilea, Silva, Marin, Desio (od 82' Perković), Mlinar, Serderov (od 60' Bande), Lisica, Beljo, Mišković . Trener: Gonzalo Garcia

ŠIBENIK: Rogić, M.Jakoliš, Perić – (od 24' Bilić), Batarelo, Mina (od 57' Kvesić), Rak, Ćurić, Sahiti (od 57' Attys), Marin (od 80' Bačelić.Grgić), M.Jakoliš, Delić Trener: Mario Rosas

Iz kategorije: Vijesti