Datum objave: 11. Studeni 2013

Veliki uspjeh plivača MORA na Poškovom plivačkom mitingu

Plivači  PK MORE postigli su najvrijedniji muški i ženski rezultat  na Poškovom tradicionalnom mitingu ZLATNI DUPIN, oba  u disciplini 100m slobodno: Robert Vukičević, rođen 2002. godine s rezultatom 1:05,40 i Marija Baljkas, rođena 2003. s rezultatom 1:12,01.  Natjecanje je održano proteklog vikenda, a sudjelovalo je  300 plivača u tri dobne skupine A, B i C, iz 17 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Za PK MORE nastupilo je ukupno 20 plivača i osvojili su 16 medalja: 6 zlatnih, 6 srebrnih i 4 brončane.
REZULTATI:
Robert Vukičević '02 s osvojene 3 zlatne medalje u disciplinama 100m slobodno, leptir i mješovito, ujedno je bio proglašen najboljim plivačem, osvojivši pokal.

Matea Kalabrić '04 osvojila je 1 zlatnu i 2 srebrne medalje na 100m slobodno, leđno i mješovito. Ujedno je bila proglašena najboljom plivačicom u svom godištu, grupi B, osvojivši pokal.

Marija Baljkas '03 osvojila je 1 zlatnu i 1 brončanu medalju na 100m slobodno i 100m leptir. Proglašena je 3 najboljom plivačicom u svom godištu, grupi A, osvojivši pokal.

Katarina Baljkas '05 osvojila je 2 srebrne medalje u disciplini 50m slobodno i 50m leptir. Bila je proglašena 2 najboljom plivačicom u svom godištu, grupi C, osvojivši pokal.

Roko Ivan Mrša '03 osvojio je 1 srebrnu i 1 brončanu medalju  na 100m slobodno i 100m leđno.

Tea Jukić '05 osvojila je 1 srebrnu medalju na 50m prsno.

Dino Juraj Klanjčić '02 i Emma Curavić osvojili su po 1 brončanu medalju na 100m leđno.

I najvrijednije zlato osvojila je šafeta PK MORE sačinjena od plivača i plivačice iz svake dobne kategorije, naime u disciplini 6x50m slobodno, u štafeti su plivali: Robert Vukičević '02, Roko Ivan Mrša '03, Franko Čvrljak '05, Marija Baljkas '03, Matea Kalabrić '03 i Katarina Baljkas '05, osvojivši zasluženo prvo mjesto.

Iz kategorije: Vijesti