Datum objave: 18. Ožujak 2013

Novi uspjeh plivača Mora

Plivači  PK More iz Šibenika postigli su zapaženi uspjeh i na prvenstvu Hrvatske Regije1 u plivanju za mlađe kadete koje se održalo prošlog vikenda  u Dubrovniku. Na bazenu u Gružu nastupilo je 150 plivača iz 10 dalmatinskih klubova, među kojima 13 natjecatelja (7 djevojčica i 6 dječaka) PK MORE.

Djevojčice su ovaj put bile uspješnije i s 3 zlatne štafetne discipline „pomele“ su konkurenciju. Na 4x100m slobodno, 4x50m slobodno i 4x50m mješovito bile su prve u sastavu: Marija Baljkas , Petra Mandić, Lara Belakušić,  te Emma Curavić', Matea Kalabrić  i Laura Španja.

Marija Baljkas, predvodnica štafeta, bila je najbolja plivačica s osvojenih 8 zlata i 1 srebrom. Osim 3 zlata u štafetama osvojila je 5 pojedinačnih zlata i prva mjesta u disciplinama 50m, 100m i 40m slobodno i 50m i 100m leptir i jedno drugo mjesto i srebro u disciplini 100m mješovito.

Dječaci pod vodstvom Luke Mrša u sastavu Robert Vukičević, Toni Radak  i Ivan Vranjković 'bili su 2 u štafeti 4x100m slobodno i 3 u štafeti 4x50m slobodno.
Luka Mrša osvojio je osim štafeta i 2 zlatne medalje i prva mjesta u disciplini 50m i 100m leđno i 1 broncu na 50m slobodno i time bio naš najbolji muški član.

Odličan nastup svih plivača PK MORE vodili su i budno pratili treneri PK MORE Šime Jurlin i Goran Vračar.

Iz kategorije: Vijesti