Na teniskim terenima na Šubićevcu u tijeku je turnir za tenisačice iz serije ITF World Tennis Toura, iz kategorije W75, nagradnog fonda 60 tisuća američkih dolara. Riječ je o dosad najjačem turniru u Šibeniku, a posjetio ga je i najbolji hrvatski tenisač svih vremena Goran Ivanišević. Organizatori iz TK Šubićevac predstavili su ga kao prijatelja turnira na današnjoj presici, piše Šibenski portal. – Goran je kao dijete igrao na festivalskom turniru i već je tada lomio rekete – ‘bocnuo’ ga je predsjednik TK-a Šubićevac Ivica Kostanić. – Ja se toga ne sjećam – uzvratio je sa smiješkom Goran. Kostanić je nazočne podsjetio na bogatu povijest TK Šubićevac, ističući kako tenis u Šibeniku, od obnova terena na Šubićevcu 2014. godine, proživljava tenisku renesansu, a ovaj turnir kruna je tog dosadašnjeg rada. – Tenis u gradu grabi krupnim koracima naprijed, a TK Šubićevac nositelj je tog sporta ne samo u gradu nego u cijelo županiji – kazao je Kostanić. Goran Ivanišević bio je pun hvale za turnir i za TK Šubićevac. – Čestitam TK Šubićevac što su preuzeli ovakav veći zalogaj. To je velika stvar za Šibenik, za hrvatski tenis, ovu regiju i za naše mlade cure koje dolaze. Nadam se da će ovaj turnir zaživjeti i sljedećih godina, biti sve bolji i bolji i koristim ovu priliku da se zahvalim Gradu Šibeniku, sponzorima i svim sudionicima u organizaciji – kazao je Ivanišević, poželjevši da tenisačice posluži vrijeme.