Datum objave: 26. Listopad 2010

Dan poslije: Šibenčani nezadovoljni suđenjem

Dan poslije minimalnog poraza u Maksimiru, taj je susret i dalje glavna tema šibenskih nogometaša, koji se nisu vratili kući već su produžili u Vinkovce gdje će dočekati srijedu i Kup susret s Osijekom, piše portal Sportnet.hr. Dinamo je ionako bio favorit, njegova pobjeda ne čudi, iako je Šibenik kao nikada bio blizu da dođe do prvog boda u Maksimiru. Ali, ono što Šibenčane daleko više boli od gubitka bodova protiv kvalitetnijeg protivnika je suđenje tijekom cijele utakmice, a posebno u oči bode jedan detalj koji je utakmicu mogao odvesti u suprotnom pravcu."Moram biti zadovoljan s prvim poluvremenom, gdje smo taktički odigrali fantastičnu utakmicu. Dinamo u tom prvom dijelu praktički nije imao pravu šansu. U drugom poluvremenu bili smo izrazito opterećeni s žutim kartonima, dobili smo ih pet u prvom poluvremenu, a po meni barem dva od tih pet nisu bili niti blizu za karton. Dosta se uvukla nervoza, pa smo u poluvremenu najveći dio vremena potrošili na smirivanje igrača. U drugom dijelu nismo više bili toliko taktički disciplinirani. Nije bilo toliko loše, ali pokušali smo krenuti prema golu Dinama i samim time otvorili smo prostor brzim igračima domaćina da nam rade kontre i polukontre. Iz jedne takve, iz našeg napada, oni su zabili, a pri tom zgoditku smo imali i peha kada se Kartelo poskliznuo, domaći je igrač ostao sam, dodao je Tomečaku koji je zabio gol", prokomentirao je jutro poslije poraza trener Vjekoslav Lokica.Lokica je ostao i iznimno neugodno iznenađen napisima u današnjim tiskovinama: "Izrazito sam neugodno iznenađen. Sramotno je takvo izvještavanje zagrebačkih novinara koji su očito toliko navijački obojeni da sve vide onako kako žele vidjeti. Jednom jedinom prilikom u 90 minuta igre četvrti je sudac došao do naše klupe. Da je bilo takvog ponašanja vjerojatno bih izletio ili bih nekoliko puta bio opominjan", naglasio je Lokica komentirajući napise kako je tijekom cijele utakmice prigovarao na sudačke odluke.Niti u jednom mediju nije spomenut detalj nekoliko minuta prije Dinamova pobjedničkog gola. Nije spomenuti niti kao sporan, iako po Šibenčanima dileme nema. Detalj, koji je utakmicu mogao usmjeriti u potpuno drugačijem smjeru. Naime, Tonel je srušio Alispahića, Narančasti su tražili jedanaesterac, ali sucu Vučemiloviću nije bilo ni na kraj pameti da pokaže na bijelu točku: "Svi smo uvjereni da je nekoliko minuta prije Dinamovog gola bio čisti jedanaesterac za nas. Pitanje je kako bi se dalje razvijao susret da je i dosuđen", kaže Lokica.Nezadovoljstvo suđenjem izrazio je i pričuvni vratar Šibenika Hrvoje Slavica: "Dinamo ima tri momčadi koje mogu biti u vrhu tablice i stvarno mi nije jasno ovo što se jučer dogodilo. Toliko očita pomoć sudaca, od prvog trena, od auta, žutih kartona, neujednačenog kriterija.""Dinamo je izrazito kvalitetna, moćna momčad. Nisu nas podcijenili. Mi smo pokušali nagristi njihovu strpljivost, pokušali smo ih dovesti u nervozu gdje će nam se otvoriti prilika za kontru ili polukontru. Mi smo imali neke prilike, ali najčešće nam je falio taj zadnji pas. Nažalost, nismo uspjeli, ali nije to nikakva tragedija. Dinamo je ionako bio apsolutni favorit, ali mene najviše žalosti to što se jučer događalo na terenu. To Dinamu ne treba. Takav animozitet prema nama. Mi smo igrali pošteno, nismo igrali grubo, nikakve incidentne situacije nismo napravili, ni mi na klupi ni igrači na terenu. Prema tome, očigledno smo mi Dinamu trebali biti žrtveno janje, da nas pobijede s nekoliko razlike. Onda bi svi bili mirni, onda bi i Lokica i Šibenik bili simpatični. Ja ću se kao trener uvijek boriti za svoju momčad i ja se nadam da će takva biti moja momčad", nastavio je Lokica.Okrenuo se potom sljedećoj utakmici koja čeka njegovu momčad: "Morat ćemo prisilno, radi sigurnosti, odmoriti Govića i Božića, koji se žale na zadnje lože da bismo ih sačuvali za utakmicu s Rijekom koja nam je jako bitna. To ne znači da nemamo ambicija u Osijeku. Učinit ćemo sve da prođemo u sljedeće kolo. Mi ćemo sigurno odigrati bolje nego što smo odigrali u prvenstvenom susretu kada smo izgubili s 3:1. Može se, ne daj Bože, dogoditi da i sada izgubimo, ali sam uvjeren da ne možemo odigrati onako slabo, sigurno ćemo pružiti kvalitetan otpor i daj Bože da ostvarimo pozitivan rezultat", završio je Lokica. (Sportnet.hr)