Datum objave: 23. Travanj 2011

Šibenik izgubio od Splita rezultatom 1:0

Dora Žganjer

Nogometaši NK Šibenik izgubili su od Splićana u Parku mladeži rezultatom 1:0. Gol za domaćine zabio je Ante Vitaić u 32. minuti susreta. Split je ovom pobjedom osigurao treće mjesto na ljestvici, a Šibenčani se nalaze pri dnu, na 12. mjestu. Splićani su se ovom pobjedom osvetili za svoj najteži ovosezonski poraz kad su od Šibenika u prvom međusobnom dvoboju izgubili 3:0. Utakmicu je pratilo oko tisuću gledatelja od čega samo 30-ak navijača Šibenika. Splićani su krenuli ofenzivno od samog početka s nekoliko udaraca prema vrataru Blaževiću, a blizu vodstvu došli su već u 16. minuti kada je Predrag Šimić s 25 metara udaljenosti pogodio vratnicu. 33. minuta bila je kobna za goste, Marčić je prošao pored Čulića, a ovaj ga u svom kaznenom prostoru faulirao, na što je glavni sudac Damir Batinić iz Osijeka pokazao na bijelu točku.Loptu je uzeo Ante Vitaić, no njegov udarac vratar Šibenika Blažević uspio je obraniti. Lopta se potom odbila do Romana Obilinovića, Blažević je opet obranio, ali novi pokušaj Vitaića nije mogao i Split je ipak iz trećeg pokušaja zabio vodeći pogodak.U nastavku utakmice gosti su imali nekoliko šansi za izjednačenje, a u 48. minutu Alispahić je izborio i jedanaesterac nakon naguravanja s Vidićem. Mehmed Alispahić je zapucao, potkopao loptu, ali je Vuković obranio. Vjerojatno nervozan zbog propuštene prilike za izjednačenje, nervozni Alispahić je na sredini igrališta laktom udario Šimića i dobio crveni karton. Isključenjem najboljeg igrača, igra Šibenčana se raspala i Split je došao do pobjede i trećeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici čime su korak bliže Europi. Šibenčani su pak, korak bliže neizvjesnoj borbi za ostanak.Foto: Paun Paunović/Cropix