Datum objave: 12. Ožujak 2024

18. ROGOZNIČKI KUP / Jedriličari „Zente” trijumfirali na Rogozničkom kupu jedrilica klase IOM - Zvonko Jelačić osvojio zlato na regati u Rogoznici, a Mirko Ukas srebro.

Stanko Ferić

Jedriličari „Zente” trijumfirali su na Rogozničkom kupu jedrilica klase IOM - Zvonko Jelačić, trostruki svjetski prvak osvojio zlato na regati u Rogoznici, a Mirko Ukas, prošlogodišnji pobjednik regate srebro. Treće mjesto zauzeo je Marko Matić iz JK „Trogir”. 18. Rogoznički kup jedrilica klase IOM bio je ujedno i Otvoreno prvenstvo Hrvatske koje je organizirao Jedriličarskog kluba Val iz Šibenika. Sudjelovalo je 58 natjecatelja iz 12 zemalja. Regata je organizirana u suradnji s Općinom Rogoznica i Turističkom zajednicom Rogoznica te marinom „Frapa” i NP Krka.