Datum objave: 16. Siječanj 2024

STUDENTSKA KOŠARKA / U sedmom kolu FERbasket lige Studentski košarkaški klub Šibenik izgubio je od Projekt K 57-52

Diana Ferić
Diana Ferić

Problemi s ozljedama igrača Studenstkog košarkaškog kluba Šibenik u Zagrebu nastavili su se i nakon novogodišnje pauze. U susretu s Projektom K mogli s računati samona šestoricu igrača, od kojih su trojica vukla probleme s ozljedama, a neki su ih kroz susret i pogoršali.

Usprkos tomu Šibenik je u utakmicu ušao solidno, no kratka rotacija i slabija forma zbog ozljeda ubrzo su učinili svoje. Nakon početnog vodstva koje je bilo vođeno kontrama i tricama Baljkasa, šut se ubrzo ugasio, a utakmica je postala prava klackalica.

Na poluvrijeme se otišlo već s malim zaostatkom, a Projekt K je u trećoj četvrtini svoje vodstvo podignuo i na devet razlike. Šibenčani su pokušavali to stići te su dolazili do dobrih prilika u napadu, no očajan vanjski šut nikako nije dopuštao povratak u utakmicu.

"Narančasti" su za tri šutirali jako loših 19%, što je naposljetku jedan i od najvećih razloga novog poraza.

Najbolji je bio Skorić s 24 poena i 12 skokova.