Datum objave: 28. Ožujak 2023

KK OSVIT / Karatašice i karataši šibenskog „Osvita” osvojili rekordnih 16 medalja na prestižnom karate turniru u konkurenciji 499 natjecatelja iz 36 klubova iz četiri države.

Karatašice i karataši šibenskog „Osvita” osvojili rekordnih 16 medalja na prestižnom karate turniru Kup Jadrana u konkurenciji 499 natjecatelja iz 36 klubova iz četiri države. Za „Osvit” su nastupii Teodora Antić, Ena Bilić, Marta Zorica, Marijeta Čaleta Car, Mihaela Zanze, Mia Ninić, Asja Čelar, Ante Palinić, Niko Radovčić, Lovre Vučak, Mateo Ninić, Matej Blaće i Borna Belamarić.
Zlatne medalje osvojili su Matej Blaće, Mateo Ninić, Marta Zorica, Lovre Vučak i Mia Ninić.
Srebrne medalje osvojili su Ena Bilić i Borna Belamarić, a Ena Bilić osvojila je srebro u borbama te broncu u katama pojedinačno i ekipno. U ukupnom plasmanu „Osvit” je na Kupu Jadrana u katama osvojeno visoko 5. mjesto.