Datum objave: 07. Ožujak 2023

VESLANJE / Veslačice i veslači „Krke” postigli fantastične rezultate na Kupu Dalmacije 2023. Osvojili su 10 zlatnih, 7 srebrnih i 3 brončane medalje.

Veslačice i veslači „Krke” postigli u fenomenalne rezultate na Kupu Dalmacije 2023. u Splitu. U Šibeniku su se vratili s riznicom medalja; 11 zlatnih, šest srebrnih i 3 brončane. Primat i premoć potvrdili su u konkurenciji 400 veslačica i veslača 11 dalmatinskih klubova Dalmacije i gostiju iz Bosne i Hercegovine.

-Franko Dobra, zlatna medalje u skifu za mlađe juniore
-Bartol Medić, zlatna medalja u skifu za starije juniore
-Franka Zorčić, zlatna medalja u skifu za starije juniorke
-Tara Doodney, zlatna medalja u skifu za starije kadetkinje
-Nikola Knežić, zlatna medalja u skifu za starije juniore
-Nikola Knežić i Bartol Medić, zlato u dvojcu na pariće za starije juniore
-Luka Papak i Lovre Palinić, zlatna medalja u dvojcu na pariće za starije kadete
-Domagoj Pamuković, Nando Grubelić, Gabrijel Mečev, Roko Periš i Marijeta Slugan (korm), zlatna medalje u GIG-četvercu za mlađe kadete
-Max Doodney, Jerko Petrović, Franko Šarić i Šime Slavica, zlatna medalja u četvercu na pariće za mlađe juniore
-Jakov Slavica i Marko Martinović, zlatna medalja u dvojcu na pariće

-Marijeta Slugan, srebrna medalja u skifu za starije kadetkinje
-Rita Eva Ukić, srebrna medalja u skifu za mlađe kadetkinje
-Vito Jakoliš, srebrna medalja u skifu za starije juniore
-Šime Grubić, srebrna medalja u skifu za starije kadete
-Matija Diklić, srebrna medalja u skifu za starije kadete
-Nikola Dobre, Ivano Zorica, Vice Alfier i Jakov Mikulandra, srebrna medalja u četvercu na pariće za mlađe juniore
-Duje Garma i Ivan Dželalija, srebrna medalja u dvojcu na pariće

-Grgo Ćaleta Car, brončana medalje u skifu za mlađe kadete
-Kiara Ofner i Ana Papak, brončana medalja u dvojcu na pariće za mlađe juniorke
-Paulo Krnić, Filip Basta, Luka Leon Batinica, Toni Matić i Marijeta Slugan (korm), brončana medalja u GIG-četvercu za starije kadete

„Krka“ je na Kupu Dalmacije osvojila naslov najuspješnijeg kluba u uzrastu starijih kadeta te 2. mjesto u ukupnom poretku.
Iduća regata Kupa Dalmacije za 2023. godinu, održat će se u Šibeniku 19. ožujka od 9 do 13 sati, na regatnoj stazi u Zatonu.