Datum objave: 22. Siječanj 2023

ZAVRŠNICA PREMIER LIGE / Dubrovački Jug pobijedio Solaris rezultatom 14 : 9, sporne neke sudačke odluke

U 9. kolu vaterpolske Premier regionalne lige, u Crnici, dubrovački Jug porazio je Solaris s 9:14 (3:3, 1:5, 2:4, 3:2).

Šibenčani su dobro počeli utakmicu. Poveli su s 2:1, 3:2 i 4:3. No taj četvrti šibenski gol Čondića Kadmenovića, na samom početku druge četvrtine, označio je početak buđenja Dubrovčana. Do poluvremena Solaris više nije zabio, a Jug je u tih 7 minuta nanizao 5 pogodaka i riješio utakmicu.

Nisu igrači Solarisa djelovali impresionirano, pokušavali su odraditi svoje akcije kao da je bilo koji drugi protivnik. No ako nisu igrači, impresionirani Jugom bili su suci, donijevši par neshvatljivih odluka u korist gostiju. Nije da je Jugu to bilo potrebno; Dubrovčani su u dobroj formi, što su pokazali i jučer protiv Jadrana te su dominirali i danas.

Više od deset minuta domaćini nisu postigli gol. Čondić Kadmenović je sredinom treće četvrtine prekinuo taj negativni niz. Tim golom, kao i golom Burburana kasnije, Solaris se još držao na minus 4, no dva peterca u posljednjih minutu i po trećeg perioda odveli su Jug do velikih 6 razlike.

Solaris je odradio utakmicu do kraja, nakon 13:6 pet minuta do kraja, uspjeli su smanjiti na prihvatljivih 14:9. Kod Juga se istakao Vukojević s 4 pogotka. U ekipi "Solarisa" Čondić Kadmenović imao je dobar šuterski dan.

SOLARIS: Marin Šparada, Paolo Jakovčević, Vice Erak 1, Luka Rak, Petar Čondić Kadmenović 3, Domagoj Butić, Karlo Kreković 1, Toni Radan, Jerko Penava 1, Borna Sirovec, Noa Burburan 3, Reuel D'Souza, Lucian Štrkalj, Šimun Brajković
JUG: Toni Popadić, Ivuša Burđelez, Patrik Kolak, Hrvoje Zvono 1, Vlaho Pavlić 1, Ivan Vukojević 4, Matias Biljaka 3, Franko Lazić 2, Filip Kržić, Konstantinos Kakaris 1, Goran Grgurević, Marko Žuvela 2, Ivan Jurišić, Toni Mozara,