Datum objave: 06. Prosinac 2022

PLIVANJE / PK „Šibenik” na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore, juniore i seniore u Zadru potvrdio status jednog od najboljih hrvatskih plivačkih klubova

Stanko Ferić

Plivački klub „Šibenik” potvrdio je status jednog od najboljih hrvatskih plivačkih klubova na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore, juniore i seniore koje je održano u Zadru na kojem je nastupilo 170 plivačica i plivača iz 12 dalmatinskih klubova. PK „Šibenik” je nastupio s muškom ekipom; Stipe Bumber (senior), Toni Slavica (junior), Luka Popović, Matej Vukičević, Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić, Mauro Galić i Daniel Bušac (mlađi juniori) koja je postigla izvrsne rezultate;
-Seniorska štafeta, Slavica – Srzić – Bumber - Srzić 4x50 mješovito – bronca
-Mlađa juniorska štafeta osvojila je tri prva mjesta i zlatne medalje m u disciplinama 4x50 mješovito, 4x100 mješovito i u disciplini 4x100 slobodno. Uz naslove u mlađoj juniorskoj konkurenciji štafeta „Šibenika” uspješno je nastupila i u juniorskoj konkurenciji u kojoj je osvojila dva srebra u disciplini 4x100 mješovito i 4x100 slobodno te broncu u disciplini 4x50 mješovito. Mlađa juniorska štafeta „Šibenika” nastupila je i u seniorskoj konkurenciji gdje je u disciplini 4x100 slobodno štafeta doplivala do izvrsne bronce. i

U pojedinačnim disciplinama najuspješniji je bio Toni Slavica koji je u seniorskoj konkurenciji bio prvi u disciplini 200 m leđno, a u disciplinama 200 leptir, 400 slobodno i 50 leptir bio je drugi i osvojio je ntri srebrne medalje. Odlične rezultate ponovio je i u juniorskoj konkurenciji. Osvojio je zlatne medalje u disciplinama 200 leptir, 200 leđno i 50 slobodno, srebro u disciplini 400 slobodno i broncu na 100 leđno.
Odličnim rezultatima Tonija Slavicu pratio je Josip Bepo Srzić. On je u seniorskoj konkurenciji bio treći u disciplini 200 prsno, u jiniorskoj konkurenciji drugi u disciplini 50 prsno i treći na 200 prsno dok je u konkurenciji mlađih juniora

bio zlatni na 50 prsno, srebrni na 200 prsno i 400 mješovito te brončani na 50 leđno.
Luka Popović u seniorskoj konkurenciji bio je drugi na 200 m mješovito, u juniorskoj konkurenciji drugi na 200 mješovito i treći na 100 mješovito, a u konkurenciji mlađih juniora osvojio je zlatnu medalju na 100 mješovito, 200 mješovito i 50 leptir.
Šimun Srzić u seniorskoj je konkurenciji bio treći u zahtjevnoj disciplini 1500 metara slobodno, isti je rezultat ponovio u juniorskoj konkurenciji, a u konkurenciji mlađih juniora osvojio je u toj disciplini zlatnu medalju te srebrnuz medalju na 100 leptir.
Matej Vukičević bio je u konkurenciji mlađih juniora treći na 50 leptir.

Nastup na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniore, juniore i seniore u Zadru bila je zadnja provjera plivača PK „Šibenik” za nastup na Prvenstvu Hrvatske 20. prosinca u Rijeci.

Dok su se stariji plivači PK „Šibenik” natjecali u Zadru na Regionalnom prvenstvu Hrvatske mlađi narašraji plivačica i plivača PK „Šibenik” nastupili su u prvom kolu Otvorene ST lige za početnike i mlađe kadete u konkurenciji plivačica i plivača iz devet klubova iz Splita, Kaštela, Šibenika, Makarske i Korčule. Za PK „Šibenik” nastupili su Matej Mikulandra, Mate Sladić, Marko Petrović, Teo Macura, David Slavica, Matej Vukičević, Petar Načev, Jakov Pešo, Petra Pešić, Iva Marija Ercegović, Eva Vukičević. Rafaela Bašić, Sara Gović, Marta Landeka Bepo Šišak, Luka Petrović, Vedran Berbić, Petar Načev, Josip Marin, Petar Blažević. Dvije medalje za PK „Šibenik” osvojio je Ante Paladin u konkurenciji plivača 2012. godišta. Ante je bio najbrži u disciplini 100 prsno dok je u disciplini 100 slobodno osvojio broncu. Josip Marin, Jakov Pešo i Marko Petrović prvi su puta nastupili na na službenom plivačkom natjecanju.