Datum objave: 19. Listopad 2022

PLIVAČKI MITING SV. MIHOVIL / Na šibenskom plivačkom mitingu nastupilo 257 natjecatelja. Šibenski plivači postigli odlične rezultate.

Plivački miting „Sv. Mihovil”koji već 17 godina organizira plivački klub „Šibenik” okupio je 257 plivačice i plivače u kategorijama kadeta i mlađih kadeta.iz 14 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine.
Plivački klub „Šibenik” je nastupio s 26 plivačica i plivača: Iva Marija Ercegović, Tonka Huljev, Marta Landeka,  Tea Tatar, Noa Slavica, Luči Slavica, Maja Dubravica, Mia Petrović, Klara Pilipac, Lucija Klisović, Petra Pešić, Fran Validžić, Božo Dodig, Ante Paladin, Niko Erceg, Bartol Šišak, Niko Silov, Josip Silov, Leon Roško, Šimun Dučić, Jakov Volić, Marko Grubišić, Vito Ljepava, Marin Skorić, Petar Blažević i Matko Bogdan. Najuspješniji kod plivača bili su braća Niko i Josip Silov s po 4 osvojene medalje dok je kod plivačica najuspješnija bila Tonka Huljev s osvojene 3 medalje. U nastavku slijede svi osvajači.

A kategorija (plivači 2009.g / plivačice 2010.g)
Niko Silov - 100 slobodno 2. mjesto, 100 prsno 3. mjesto, 200 slobodno 1. mjesto, 100 mješovito 1. mjesto
Josip Silov - 200 leđno 1. mjesto, 200 mješovito 2. mjesto, 200 prsno 3. mjesto, 100 leptir 3. mjesto

B kategorija (plivači 2010.g / plivačice 2011.g)
Tonka Huljev 200 leđno 3. mjesto, 200 mješovito 2. mjesto, 100 leđno 3. mjesto,
Marko Grubišić - 200 mješovito 2. mjesto, 100 mješovito 2. mjesto

C kategorija (plivači 2011.g / plivačice 2012.g)
Vito Ljepava - 100 leđno 3. mjesto, 100 leptir 1. mjesto

D kategorija (plivači 2012.g / plivačice 2013.g)
Božo Dodig - 200 leđno 1. mjesto, 50 leptir 3. mjesto
Ante Paladin - 100 prsno 1. mjesto, 100 mješovito 2. mjesto
Klara Pilipac - 200 mješovito 1. mjesto

U ukupnom poretku Niko Silov bio je treći u A kategoriji s osvojenih 1567 bodova. Ispred Nike našli su se Ivano Arić iz splitskog Mornara i Viktor Bačić iz Jadrana koji je  imao najviše osvojenih bodova, 1678.
Kod Plivačica najuspješnija je bila Lana Čavrak iz splitskog Poška s osvojenih 1965 bodova.