Datum objave: 08. Lipanj 2022

STUDENTSKA KOŠARKA / Šibenski studenti u Zagrebu izgubili u polufinalu od PMF Tropicsa, bore se za treće mjesto

Šibenski studentski košarkaški klub u Zagrebu nije uspio svladali PMF Tropicse . Izgubili su u polufinalnoj majstorici, ovaj put 55-44.

Presudan je za poraz bio užasan start u utakmicu. "Narančasti" su na poluvremenu gubili velikih 15 poena razlike.

U drugo poluvrijeme ušlo se silovito te su se briljantnom, granitnom obranom Šibenčani postepeno vraćali. Velikih 15 razlike gotovo se prepolovilo do ulaska u zadnju dionicu igre, a kolektivnom odličnom obranom te konstantnim prodorima Luke Skorića stiglo se na tek četiri poena zaostatka nekoliko minuta do kraja.

Ipak, u tim trenutcima dolazi do nekoliko promašenih slobodnih bacanja, kao i otvorenih trica koje su cijelu utakmicu bile rak-rana Šibeniku. Trice su ukupno šutirali 3 od 27, a bacanja jednako očajnih 15 od 31. Za tim promašenim šutevima Šibenčani su itekako žalili, jer ih je PMF instantno kaznio i ponovno povećao razliku na manje od dvije minute do kraja, te istu učinio nedostižnom.

Šibenik će priliku za odličje tražiti u utakmici za treće mjesto koja se igra u nedjelju, 12. lipnja.

Skorić 21, Marin 7, Lučev 6, Nerber 6, Šolić 2, Roman 2, Baljkas, Jerkin, Pancirov L.