Datum objave: 16. Svibanj 2022

STUDENTSKA KOŠARKA /SKK Šibenik u napetoj utakmici pobijedio ekipu PMF -a rezultatom 65 - 59

Studentski košarkaški klub Šibenik slavio je u prvoj polufinalnoj utakmici protiv PMF Tropics 65-59.

Šibenski studenti su zbog drugog mjesta u regularnom dijelu sezone odmarali u prvom kolu playoffa, a svoj su put počeli u polufinalu protiv iznimno teškog protivnika.

Od prve minute susret je bio krajnje napet, a PMF je na kraju prve četvrtine otišao s prednošću 18-17.

Ipak, već u drugom dijelu ‘narančasti’ su stvari počeli okretati u svoju korist. Dvije trice Tonija Lučeva i još par dalekometnih šuteva donijeli su prednost od 5-6 poena, a valja spomenuti i fantastičnu obranu na protivničkom bekovskom dvojcu, Dorianu Ribariću i Marku Nemecu. Udarne igle Tropicsa za svaki su koš morali prolaziti kroz veliku muku.

Kroz treću četvrtinu Šibenik se odvajao da bi na ulazu u zadnju dionicu imao ogromnih +17.

I kad se činilo da je susret već završen, Tropicsi se odličnom zonskom obranom vraćaju na samo -3 minutu do kraja, ali Lučev dolazi do bitnih slobodnih bacanja i osigurava pobjedu. Upravo je on sa 17 poena i savršenim šutom iz igre 6/6 bio najefikasniji pojedinac. Dvoznamenkasti su bili i Baljkas (12 poena) i Marin (10 poena).

SKK Šibenik: Lučev 17, Baljkas 12, Marin 10, Skorić 8, Pancirov L. 7, Roman 5, Šolić 4, Jerkin 2, Nerber, Kulušić