Datum objave: 20. Prosinac 2021

PLIVANJE / Toni Slavica i Marija Kardum viceprvaci Hrvatske u plivanju 100 m mješovito i 200 m leptir

Stanko Ferić

Plivački klub „Šibenik” postigao je izvrsne rezultate na Prvenstvu Hrvatske u malim bazenima koje se održava u Rijeci. Prvog dana prvenstva štafeta mlađih juniora, Luka Popović, Josip Bepo Srzić, Šimun Srzić i Mauro Galić (najmlađa na tom jakom turniru!) u disciplini 4x50 mješovito osvojila je odlično peto mjesto. Drugog dana natjecanja Toni Slavica je postao novi viceprvak Hrvatske u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji na 100 mješovito te je postigao novom osobni rekord, a Anamarija Vukičević je u istoj disciplini u kvalifikacijama odličnom trkom izborila A finale i zauzela ukupno 8. mjesto. Najbolja plivačica PK „Šiubenik” Marija Kardum, poput Luke Popovića, postala je viceprvakinja Hrvatske u disciplini 200 leptir u kategoriji mlađih seniorki dok je seniorskoj konkurenciji zauzela izvrsno treće mjesto.