Datum objave: 09. Lipanj 2014

Košarkaši šibenskog Veleučilišta osvojili srebrnu medalju na natjecanju u Puli

Nina Medić
Nina Medić

Košarkaška ekipa iz Sportske udruge Veleučilišta u Šibenika osvojila je drugo mjesto na sportskim igrama Veleučilišta i Visokih škola koje su se održavale u Puli od 5. do 8.lipnja. Za odličan plasman šibenskih studenata zaslužna je ekipa u sastavu: Mario Ivić, Domagoj Budimir i Kristijan Štrkalj, a u finalu nisu uspjeli svladati ekipu karlovačkog Veleučilišta. Svejedno, za novoosnovanu Sportsku udrugu VUŠ-a, ovo je velik uspjeh.

Na natjecanju koje je u Puli okupilo oko 400 studenata sportaša iz cijele Hrvatske, sudjelovalo je i 15ak sportaša okupljenih u Sportsku udrugu Veleučilišta u Šibeniku.

Osim u košarci, VUŠ-ovci su se natjecali i u nogometu te stolnom tenisu. „U nogometu nažalost nismo imali sreće te smo ispali već u natjecanju po skupinama, dok smo u stolnom tenisu osvojili četvrto mjesto na što smo također ponosni“, otkrio nam je Branimir Maretić, predsjednik Sportske udruge studenata Veleučilišta u Šibeniku.