Subota, 29 Listopad 2016 08:05

Predsjednik HOK-a: Povećanje PDV-a u ugostiteljstvu loše je za vanpansionsku potrošnju

Napisao: 
Predsjednik HOK-a: Povećanje PDV-a u ugostiteljstvu loše je za vanpansionsku potrošnju

Iako Dragutin Ranogajec, predsjednik Hrvatske obrtničke komore, pozdravlja najavljenu poreznu reformu nove Vlade RH.

 

- Ocjenjujemo da će neke od mjera porezne reforme doprinijeti poreznom rasterećenju obrtnika i njihovom kvalitetnijem poslovanju, no, s druge strane, neke mjere mogu se negativno odraziti na poslovanje dijela naših članova - komentirao je Ranogajec. 

 

Ono što svakako nije komenitirao u pozitivnom duhu jest povećanje stope poreza u ugostiteljstvu s dosadašnjih 13 na 25 posto. 

 

- Negativna mjera je povećanje stope PDV-a s 13% na 25% za ugostiteljstvo, naime, bojimo se da će se to negativno odraziti na vanpansionsku potrošnju. Vjerujemo da ćemo u dijalogu s resornim ministrom turizma Garijem Capellijem doći do zadovoljavajućeg rješenja za naše članove - istaknuo je prvi čovjek HOK-a s nadom u skori susrest s ministrom financija Zdravom Marićem. 

 


 

Objavljeno u Vijesti
Više u ovoj kategoriji:

ČASOPIS VOLIM ŠIBENIK

 

MOK.hr koristi kolačiće (eng. cookies) kako bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda mok.hr stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Slažem se!