Datum objave: 10. Rujan 2023

NOGOMET / „Šibenik” protiv „Orijenta” vodio s 3 : 1 pa primio 4 gola za redom i izgubio s 5 : 4.

Stanko Ferić

Kao mjehur od sapunice raspršila se iluzija da će se „Šibenik” sigurno i superiorno vratiti u najbolji rang hrvatskog nacionalnog nogometnog natjecanja. Posrnuo je nakon odličnog starta i serije od tri pobjede. U četvrtoj utakmici nadigrao ga je fenjeraš „Orijent” i drastično razgolio sve njegove slabosti.
„Šibenik” je u prvom poluvremenu poveo protiv „Orijenta” s 3:1 i trebao je mirno privesti utakmicu kraju, ali umjesto pobjede u gostima, vratio se kući potučen do nogu. Konačni je rezultat bio 5:3 za „Orijent”. „Šibenik” je naime u drugom poluvremenu uspio primiti čak četiri gola.
U utakmici u kojoj su za gostujuću ekipu bila dosuđena čak 3 penala, „Šibenik” je igrao katastrofalno loše. Napad mu je bio nikakav, a obrana totalno konfuzna i nesređena pa je više ličio na ekišu spremnu za 3. ligu nego na ekipu koja se vraća u najviši rang natjecanja.