Datum objave: 17. Listopad 2023

PLIVAČKI MITING SVETI MIHOVIL / Plivački klub „Šibenik” proslavio 70. rođendan žetvom medalja na Plivačkom mitingu sv. Mihovil na bazenu u Crnici.

Plivački klub „Šibenik” proslavio je 70. rođendan žetvom medalja na 18. Plivačkom mitingu sv. Mihovil koji je održan u Šibeniku na bazenu u Crnici. Na mitingu održanom prema novim propozicijama Hrvatskog plivačkog saveza za kategorije kadeta i mlađih kadeta, sudjelovalo 277 plivačica i plivača iz 16 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. PK „Šibenik” je nastupio s 17 plivačica i plivača: Tea Tatar, Tonka Huljev, Petra Pešić, Uršula Dunkić, Sara Gović, Josip Silov, Niko Silov, Jakov Volić, Leon Roško, Marko Grubišić, Matko Bogdan, Šimun Dučić, Petar Blažević, Vito Ljepava, Ante Paladin, Božo Dodig i Luka Petrović.
PK „Šibenik” ukupni je pobjednik mitinga u konkurenciji plivača. Najzaslužniji za pobjedu i najveći broj bodova „Šibeniku” su donijeli kadeti, plivači 2009. i 2010. godište te odlične štafetne.
U pojedinačnoj konkurenciji najbolje rezultate postigao je Josip Silov koji je na 200 mješovito zauzeo 1. mjesto, na 100 slobodno 2. mjesto te na 100 leđno 2. mjesto.
Niko Silov bio je prvi na 100 slobodno, Marko Grubišić drugi na 100 slobodno i treći na 100 leđno 3. mjesto, Vito Ljepava bio je treći na 50 leptir, Ante Paladin osvojio je 1. mjesto na 50 prsno i treće mjesto na 100 mješovito 3. mjesto, Božo Dodig bio je treći na 50 leđno 3. mjesto, a kadetska štafeta 4x100 slobodno zauzela je 2. mjesto