Datum objave: 29. Listopad 2018

Valovac Roko Copić državni juniorski prvak u klasi Laser Radial

Sedamnaestogodišnji Šibenčanin Roko Copić postao je juniorski Prvak Hrvatske u klasi Laser Radial. Prvenstvo Hrvatske organizirao je JK Omiš od 26. do 28. kolovoza.
Naslov je osvojio u konkurenciji 18 svojih kolegica i kolega, a u generalnom plasmanu je bio drugi. Na prvom mjestu je bio najstariji jedriličar na regati, 6 godina stariji Mario Novak iz JK Split.
Osim Roka, u ovoj kategoriji su jedrili još Marko Smolić koji je regatu završio na 6. mjestu i Juraj Radačić koji je na kraju 12.
JK Val imao je predstavnike i u Laseru 4.7. Vice Jušić koji je završio 12. zatim na 37. mjestu Katja Frua, 49. Mateo Badžim i 54. Jakov Paškov od 57 natjecatelja.
Regata se od planirana tri dana jedrila samo dva zbog vrlo jakog juga koje još uvijek puše na cijelom Jadranu.
Spomenimo i da se Eleonore Borgin iz vodičkog JK Tijat okitila titulom državne prvakinje u klasi Laser 4.7 u svojoj dobnoj kategoriji.