Datum objave: 26. Studeni 2011

Šibenik Hajduk 1:2, privedeni navijači

Zbog stvaranja nereda  privedena su po dva igrača Torcide i Funcuta uoči utakmice Šibenik - Hajduk na Šubićevcu, priopćila je policija. Po njihovim informacijama na utakmici je bilo oko 2 000 gledatelja.  Unatoč, bojkotu većeg dijela prvotimaca, Uprava HNK Šibenik uspjela je sastaviti momčad koja je večeras na Šubićevcu izgubila od Hajduka 1 : 2, ali se hrabro i zdušno borila dok je Hajduk, dojam je našeg reportera, igrao uglavnom reda radi.  U redovima Šibenika nastupila su tek dva debitanta. Trener hajduka Balakov također je iznenadio sa sastavom, Tomasov i Vukušić počeli su utakmicu sa klupe, a priliku su dobili Lendrić, Gabrić te juniori Radošević i Barišić. Nogometaši Hajduka bili su u prvom poluvremenu bolji od Šibenčana koji su primili dva gola. Oba je i to najprije u 5. minuti, a onda i pri kraju poluvremena dao Lendrić. U drugom poluvremenu Šibenčani su upsjeli dati  gol. Mrežu gostiju zatresao je junior Ante Živković. Vrijedno je napomenuti i da su Funcuti, unatoč porazu, pljeskom ispratili odlazak Šibenčana s terena. Većina prvotimaca, kako je poznato, odbila je igrati zbog toga što im Klub dugije 11 plaća, a nisu ispunili niti njihov zahtjev  da im do početka današnje utakmice isplate dvije plaće.

objavljeno 26. 11. u 17 sati

NK Šibenik uspio je skupiti ekipu koja je u 17 sati  istrčala  na teren na Šubićevcu u utakmici protiv  Hajduka, ali iz prve ekipe igraju samo četiri igrača. Ostali, kako su i najavili, bojkotiraju utakmicu jer im nisu do zadanog roka isplaćene niti dvije od 11 plaća koliko im Klub duguje. Na golu Šibenika je rezervni golman Slavica. Utakmicu prati oko 3 000 gledatelja, a o ranih poslijepodnevnih sati zbog nje su u Šibeniku policajci gotovo na svakom "kantunu". Hajduk je na ovu utakmicu doveo svoj najbolji sastav.

Iz kategorije: Vijesti