Datum objave: 20. Siječanj 2011

Nogomet: Neizvjesna zima na Šubićevcu

Šibenski prvoligaš jučer je u svojoj drugoj test utakmici u zimskoj pauzi uspio odigrati neodlučeno s drugoligašem Dugopolje, a rezultat je bio 2:2 što je kakvo takvo poboljšanje nakon gadnog poraza u utakmici sa Solinom koji dan ranije. Kako doznajemo, u utorak navečer sastala se uprava NK Šibenika, a za danas je najavljena i konferencija za novinare u prostorijama kluba na Šubićevcu. Iako popis tema nije najavljen, puno je toga o čemu bi na presici moglo biti riječi, od problema zaostalih plača igračima, statusu i budućnosti više igrača koji su na Šubićevcu probno, na testu do teme svih tema, transfera, jer još uvijek je neizvjesno što će biti s ponajboljim igračem Mehmedom Alispahićem koji je, iako je započeo pripreme sa Šibenikom, još uvijek itekako blizu odlaska u Dinamo. Kako doznajemo, predsjednik kluba Goran Pauk danas je na putu prema sjeveru, ali nije nam poznato hoće li se danas sastati sa Zdravkom Mamićem što se već neko vrijeme najavljuje. Pauk je nedavno odlučio testirati javnost pa je na svom Facebook profilu objavio pitanje navijačima, «Funcuti, je li malo uzeti od Dinama 200 tisuća eura za Alispahića?» Podsjetimo, uprava kluba tvrdi "ne dopuštamo Dinamu da nam uzimaju igrače kako im se svidi i nećemo prodavati igrače za mrvice", ali svjesni su isto tako da ako Alispahića ne prodaju ove zime, kasnije za njega neće dobiti ni mrvice jer je ugovorom za Šibenik vezan samo do ljeta.Inače, više o jučerašnjoj utakmici s drugoligašem Dugopolje, možete pročitati na ponajboljem hrvatskom sportskom web portalu Sportnet:Bačelić-Grgić i Krišto za remiGosti su već u četvrtoj minuti došli do prednosti: Tedi Surać prevario je svog čuvara Bulata, a zatim je loptu smjestio iza leđa vratara Blaževića. Neposredno prije toga mreža se mogla zatresti na drugoj strani, ali udarac Alispahića završio je na stativi. Pokušavali su Modri preko dvojice novaka, Čulića i Krište, a zatim i Alispahića, ali rezultat se nije mijenjao. Sve do 27. minute.Alispahić je povukao kontru, dodao Jakolišu koji se sjurio u kazneni prostor gostiju, na kratko se činilo kako će ta obećavajuća prilika propasti, no, lopta je nekako ponovno stigla do Jakoliša koji asistira usamljenom Bačeliću-Grgiću koji iz blizine lako pogađa nebranjenu mrežu. Pred kraj poluvremena zaprijetili su i gosti, ali Surać nije bio jednako precizan kao na početku utakmice. Na suprotnoj strani Jakoliš je zakasnio na ubačaj Medvida, zaprijetio je i Jurčević, ali mreže se nisu tresle. Mogla se zatresti mreža domaćina u 44. minuti poslije odličnog centaršuta Žuljevića, no, završnica Suraću ovog puta nije bila jača strana. Opasno je bilo i pred Smodlakinim golom u posljednjim trenucima poluvremena: Bačelić-Grgić izveo je korner, ali loptu s glave Tokića skinuo je jedan gostujući branič. U nastavku akcije Medvid je pucao snažno, neprecizno.Drugo poluvrijeme odličnim prodorom po lijevoj strani otvorio je Bačelić-Grgić, najbolji šibenski igrač. Ubacio je u sredinu, ali niti iz nekoliko pokušaja domaćin nije uspio primorati vratara gostujuće momčadi na intervenciju. I u 60. minuti u akciji je Bačelić-Grgić: ovog puta asistirao je Georgievskom, a njegov je udarac završio uz samu vratnicu. Minutu kasnije ponovno je sreća okrenula leđa domaćinima: ponovno je okvir gola spriječio pogodak, ovog puta pucao je Krišto. Prvu ozbiljniju akciju Dugopolja u drugom poluvremenu vidjeli smo u 62. minuti kad je Blaić opasnost otklonio s gol crte.U 67. minuti Georgievski je asistirao Bačeliću-Grgiću, no, lopta mu je otišla malo preko noge, pa udarac nije bio precizan kao što je domaći veznjak želio. Šibenik je imao više od igre, a priliku je u 75. minuti, poslije odličnog centaršuta Malčića, propustio i Ivan Jurič. Gosti su bili puno efikasniji: rjeđe su pucali na gol Šibenika, ali su pogađali. Eurogol A. Radoševića s 30-ak metara donio im je prednost u 81. minuti. Ali već u 84. došlo je do novog izjednačenja: razigrani Bačelić-Grgić izveo je korner, a svoju vrlo dobru igru pogotkom glavom okrunio je Krišto za konačnih 2:2.I u ovoj je utakmici najbolji šibenski igrač bio Stipe Bačelić-Grgić koji nije ni sjena onoga iz jesenskog dijela sezone. Ako preporođeni Bačelić-Grgić nastavi u istom ritmu kao u prve dvije ovozimske pripremne utakmice, a nema razloga da tako ne bude, Šibenčani bi u proljetnom dijelu sezone od njega mogli imati velike koristi. Čini se kako će upravo u vlastitoj svlačionici Lokica pronaći i prvo pojačanje za proljetni dio sezone i bitku za ostanak u prvoligaškom društvu.Jako dobru utakmicu protiv Dugopolja odigrali su i Dario Krišto i Marko Čulić. Dvojac veznjaka koji je stigao na probu u šibenskog prvoligaša ostavio je vrlo dobar dojam i čini se da bi obojica mogla postati stanovnici Šibenika na nešto duže vrijeme. O njihovim se igrama pohvalno izrazio i trener Lokica, pa je stoga i vrlo vjerojatno da će pojačati konkurenciju u veznom redu za nastavak sezone. (Hrsport.net)