Datum objave: 24. Veljača 2023

VATERPOLO / „Solaris” u 10. kolu Premire lige izgubio od beogradskog „Partizana” s 12 : 8. Opasno mu prijeti doigravanje za opstanak pa i izravno ispadanje iz lige.

Stanko Ferić

Solaris” je u 10. kolu Premijer lige izgubio od beogradskog „Partizana” s 12 : 8 čime je pogoršao svoje šanse za opstanak u tom randu natjecanja bez doigravanja, a prijeti mu čak i izravno ispadanje iz lige.
„Solaris” je odlično otvorio utakmicu. Nakon nepunih pet vodio je s 3:0, ali je posustao i u drugoj četvrtini izgubio i prednost. U 3. četvrtini „Solaris” je čuvao minimalnu prednost do pred kraj tog dijela igre, a onda je počeo tonuti. U zadnjoj četvrtini „Partizan” je pojačao tempo, a „Solaris” nije nije bio učinkovit ni u obrani ni u napadu pa je sredinom četvrtine poveo 10:6 te do kraja zadržao prednost od 4 gola.
Neizvjesno je hoće li „Solaris” izbori opstanak jer mu predstoje dvije teške utakmice protiv „Radničkog” i „Crvene zvezde”.