Datum objave: 26. Listopad 2021

KARATE / Šibenske karatašice vraćaju se s Prvenstva Hrvatske kao pobjednice i donose šet odličja, dva zlata, tri srebra i jednu broncu.

Stanko Ferić

Nakon što su borci karate kluba „Šibenik 1066.” Roko Županović, Marko Bulat i Roko Rončević osvojili tri naslova prvaka hrvatske za 2021. godinu na Prvenstvu Hrvatske u karateu za uzrast do 14 godina, veliki uspjeh postigle su i karatašice. Mare i Antea Mileta, osvojile su zlatne medalje i titule prvakinja Hrvatske, Franka Savić, Gabrijela Burić, Lana Šuša, osvojile su srebrne medalje, a Klara Lakoš izborila je broncu.

Od devetero djece, članova karate kluba „Šibenik 1066”, čak je osmoro izborilo finale, svi su uzeli medalju, a više od polovice njih su prvaci Hrvatske u svojim kategorijama.