Datum objave: 14. Srpanj 2021

PLIVANJE / Kadeti „Šibenika” - novi prvaci Dalmacije u štafeti 4x100 mješovito. Odlični rezultati kadeta i mlađih kadeta. Na regionalnom prvenstvu Hrvatske osvojili su 24 odličja.

Mlađi kadeti i kadeti plivačkog kluba „Šibenik” postigli su izvrsne rezultate na Regionalnom prvenstvu Hrvatske koje je održano u Splitu. U konkuirenciji 230 najboljih plivačica i plivača iz 11 klubova šibenski plivači osvojili su 3 odličja u kategoriji štafetna i čak 24 pojedinačne medalje.
Šibenski plivači novi su prvaci Dalmacije u štafeti 4x100 metara mješovito dok su u disciplini 4x100 slobodno osvojili drugo mjesto. Plivali su Matej Vukičević, Šimun Srzić, Josip Bepo Srzić i Mauro Galić. Mlađi kadeti „Šibenika” u disciplini 4x50 mješovito osvjili su brončanu medalju. Plivali su Niko Silov, Frane Berbić, Josip Silov i Bartol Šišak.
U pojedinačnoj konkurenciji novi kadetski prvaci Dalmacije su šibenski plivači Josip Bepo Srzić, Matej Vukičević, Šimun Srzić i Mauro Galić. Njih četvorica osvojili su 13 medalja. Još 11 medalja osvojili su mlađi kadeti; Josip Silov bio je najuspješniji sa sedam medalja, njegov brat Niko Silov osvojio je tri medalje, a Bartol Šišak jednu.

Rezultati kadeta i mlađih kadeta na Regionalnom prvenstvu Hrvatske:

Matej Vukičević - 200 leđno 1. mjesto i 100 leđno 2. mjesto
Josip Bepo Srzić - 100 prsno 1. / 200 mješovito 2. / 200 leptir 1. / 100 leptir 2.
Šimun Srzić - 100 leptir 1. / 200 slobodno 2. / 800 slobodno 2. / 200 leptir 3. / 400 slobodno 2.
Mauro Galić - 400 mješovito 1. / 200 leđno 2.
Jospi Silov - 400 slobodno 2. / 100 prsno 2. / 100 slobodno 3. / 200 mješovito 2. / 50 slobodno 2. / 400 mješovito 2. (3. kadeti)
Niko Silov 100 prsno 3. / 200 leđno 3. / 200 prsno 3.
Bartol Šišak 400 mješovito 3.

U ukupnom poretku mlađi kadeti „Šibenika” Josip Silov, Niko Silov, Bartol Šišak, Frane Berbić, Ante Validžić Ercegovac, Robin Jerolim Knežević, Matko Bogdan, Šimun Dučić, Marko Vlahov, Marin Skorić, Ivano Banić i Marko Grubišić osvojili su treće mjesto.