Datum objave: 29. Travanj 2013

Šibenski ragbijaši zadovoljni s trećim mjestom na Prvenstvu Dalmacije

Treći turnir Prvenstva Dalmacije odigram je jučer u Pločama. Šibenski Ragbi klub ostvario je jednu pobjedu i jedan poraz i nalazi se na trećem mjestu na ljestvici. Kažu da su u susretu s Atletikom  igrali sigurno najkvalitetnije do sada.

"U polufinalnoj utakmici protiv prvoligaške postave Sinja poveli smo u startu zgoditkom Nanuta i prvih desetak minuta držali to vodstvo. Onda su objektivno jači Sinjani preuzeli kontrolu nad igrom i s nekoliko zgoditaka rješili utakmicu u svoju korist. U jednom od zadnjih napada naš skup je uspio zahvaljujući Buvi postići još jedan zgoditak koji Bukić pretvara za konačnih 40:12. Sinjani su nam čestitali na čvrstoj igri jer su se morali dobro potruditi za svaki svoj zgoditak. Mi smo njima poželjeli sreću u nedjelju u polufinalu Prvenstva Hrvatske u gostima kod Zagreba. Drugo polufinale pripalo je ekipi Ploča koji su pobjedili Atletiko rezultatom 26:5. Nama puno važnija utakmica bila je za treće mjesto kontra ekipe Atletika. Iako redovito igramo međusobno ovaj put smo i jedni i drugi odigrali pravu ragbi utakmicu, vjerojatno najkvalitetniju do sad. Nije bilo puno grešaka i do same završnice je bilo napeto. Poveli smo zgoditkom Bukića, a do kraja poluvremena vodstvo je povećao Martinović. Atletiko se vraćao i rezultat je bio tijesan do zadnjih desetak minuta kad su Mazalin i Ercegović pretvaranjima Bukića utakmicu rješili u našu korist 26:15", priopćili su iz Ragbi kluba Šibenik