Šesto izdanje jedinstvenog Šibenskog plesnog festivala počinje u ponedjeljak, 25. srpnja, baletom '5 do 12' Igora Kirova, u izvedbi baletnog ansambla Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu na ljetnoj pozorici tvrđave sv. Mihovila u Šibeniku.
Program otvaranja počinje u 21 sat. Organizacijiski iza festivala stoji Plesni teatar Sjene iz Šibenika uz suorganizatore Muzej grada Šibenika, Hrvatsko narodno kazalište u Šibeniku, profesionalni plesni ansambl KELKOPE iz Zagreba ( jutarnji program , edukativni dio u Gimnaziji A. Vrančića) te podršku Upravnog odjela za društvene djelatnosti grada Šibenika i Turističku zajednicu grada Šibenika.
Festival će se i ove godine odvijati na tri pozornice:
- ljetnoj pozornici tvrđave sv. Mihovila ( otvaranje 25.srpnja)
- Trgu Republike Hrvatske,
- pozornici HNK u Šibeniku ( zatvaranje, 30. srpnja).
1. DAN
TVRĐAVA SV MIHOVILA (LJETNA POZORNICA)
PONEDLJELJAK, 25.srpnja, 21.00 - SVEČANO OTVARANJE
“5’ do 12”
Igor Kirov , HNK Split
2. DAN
TVRĐAVA SV MIHOVILA (STRANA B)
UTORAK, 26.srpnja,
• 21.30 - “INLY” ,
ANJA NIKOLIĆ
( SRBIJA )
• 22.00 - "Metamorphosis", flamenko
SASKA ŠAŠIĆ & MITJA OBED
(ŠPANJOLSKA, SLOVENIJA, SRBIJA)
Glazbenici: Petar Lazarevic, violončelo
Aleksandar Radojcic, perkusije
3. DAN
TRG REPUBLIKE HRVATSKE
SRIJEDA , 27.srpnja
• 21.00 – Umjetnička organizacija PLESNA RADIONICA ILIJANE LONČAR , POŽEGA
” PLESOPTIKA – PRIČA O BOJAMA”
• 21.30 – PLESNI STUDIO VINDI , VARAŽDIN - suvremeni ples
“PLESNE MINIJATURE”
• 22.00 - SASKA SASIC & MITJA OBED, SLOVENIJA - ŠPANJOLSKA
“FLAMENCO CONTEMPORRANEO”, - flamenko
4. DAN
TRG REPUBLIKE HRVATSKE
ČETVRTAK, 28.srpnja
• 21.00 – BALETNI STUDIO HNK SPLIT - klasičan balet
“ŠPANJOLSKI DIŠPET”, V. DIDULA
( plešu učenice 9.razreda baletnog studija)
• 21.30 - SIGAL ZIV, ISRAEL - TRBUŠNI PLES, FUZIJA ETNO STILOVA
“SHIVA MOON"
• 21.50 – STUDIO SUVREMENOG PLESA TEUTA, ČAKOVEC
“PLEŠIMO NAŠE MOLITVE “
5. DAN
TRG REPUBLIKE HRVATSKE
PETAK 29. srpnja
• 20.30 – PLESNA UDRUGA ‘G E S T A’ , ZADAR,
ULOMCI IZ PREDSTAVA “ZAJEDNO U NOVU” I “LUTA-K”
• 21.15 - SIGAL ZIV, ISRAEL, TRBUŠNI PLES, FUZIJA ETNO STILOVA
"TRIO LOTUS”
• 21.30 - BRUTALA, ZAGREB URBANI I SUVREMENI PLESOVI, FUZIJA
PLESNI CENTAR TALA, ZAGREB
“THINKERS CLOCK”
6. DAN
TRG REPUBLIKE HRVATSKE
SUBOTA 30. srpnja
• 20.30 – PLESNI TEATAR ‘SJENE’, SIBENIK suvremeni ples
“SHADOWS”
• 21.00 – LIMOR ZIV & IVICA BAGO, ISRAEL balet, suvremeni - fuzija
“LA FLOR”
• 21.15 - KELKOPE PLESNO LJETO prezentacija seminara klasičnog baleta
• 21.45 – LIMOR ZIV & IVICA BAGO, ISRAEL, balet, suvremeni - fuzija “THE CANDIDATE”
• 22.00 – KELKOPE PLESNO LJETO,
ZAVRŠNA PREZENTACIJA jazz, contemp. jazz, release, fuzija
HNK U ŠIBENIKU , ZATVARANJE
SUBOTA 30.srpnja, 20.30 sati.
• FEMALE , PPA KELKOPE , ZAGREB
Program partnera Festivala:
KELKOPE DANCE SUMMER WORKSHOPS, Šibenik 25. – 30.srpnja 2016
Mjesto održavanja: Gimnazija A. Vrančića, Šibenik :
Germany - DENIZ DORU, jazz
Croatia - TAMARA SAVIĆEVIĆ, contemporary jazz
ANA SAMOVOJSKA, balet
ANA SASKOR JURIC, release
TAMARA KRČELIĆ & NIKOLINA KONČIĆ, fuzija
Kelkope dance summer guest workshops:
Spain - SASKA SASIC, flamenko
Israel - SIGAL ZIV, trbušni ples