Vesnin vršnjak i prijatelj, književnik Mladen Bjažić, također Zlarinjanin, prepričao je okupljenima jednu od njenih priča o djetinjstvu i odrastanju na otoku.- Tri riječi su obilježile njeno odrastanje na Zlarinu- priča Bjažić. – To su „beni“, „nenadinja“ i „furle“- riječi koje je Vesna imala prilike čuti samo na rodnom otoku.
„Beni“ se izgovara mekano, poput ovčjeg blejanja i koristi se kao usklik iznenađenja ili divljenja. „Nenadinja“ je nenadano zlo, nevolja ili prokletinja, a „furle“ označava vrstu vraga, čarobnjaka ili čak zavodnika, ovisno o prigodi. Ovaj tekst o svom djetinjstvu Vesna Parun napisala je u već dubokoj starosti, na svom bolesničkom krevetu. Na kraju priče, zapitala se, hoće li njen rodni otok jednog dana i za nju isplesti nadimak.- Iako je uvijek bježala s njega, taj otok brnistre i lavande uvijek joj je bio inspiracija i o njemu je često pisala. Jednom mi je rekla da je zahvalna Bogu što su njeni korijeni usađeni baš na Zlarinu- ispričao je Mladen Bjažić.Prema njenoj želji, posljednji ispraćaj Vesne Parun održat će se u subotu, 30. listopada, u Grohotama na otoku Šolti. (dž)[caption id="attachment_2600" align="aligncenter" width="630" caption="Pismo koje je Vesna Parun poslala zlarinjanima iz bolesničke sobe u Stubičkim toplicama 2006. godine"]
[/caption]

