Datum objave: 18. Kolovoz 2012

Nogometaši Šibenika poraženi u Sesvetama s 3:1

Oslabljena ekipa HNK Šibenik nije imala sreće u prvoj ovosezonskoj drugoligaškoj utakmici. U Sesvetama ih je porazio domaći Radnik rezultatom  3 : 1. Domaći su postigli prvi gol već u šestoj minuti da bi Šibenčani izjednačili golom Mira Slavice u 32. minuti pa je prvo poluvrijeme završeno nerješenim rezultatom. Nogometaši Šibenika u drugom poluvremenu nisu iskoristili nekoliko šansi koje su imali, ali su zato domaći igrači dva puta zatresli njihovu mrežu. Gol je  62. minuti gpostigao  Babića, a  u  74. minuti  na 3 : 1 povisio je Jordan. Za Šibenčane je prvi put nastupio  16 - godišnji kadet Duje Čaleta Car.

U sljedećem kolu Šibenčani na Šubićevcu dočekuju nogometaše Mosora.

Objavljeno 18. kolovoza u 11 sati:Nogometaši Šibenika igraju danas prvu utakimicu u novom drugoligaškom prvenstvu u Sesvetama protiv domaćeg Radnika. Šibenčani su znantno oslabljeni jer imaju dosta ozlijeđenih igrača, a prvi vratar HNK Šibenik Hrvoje Slavica je odustao od igre  zbog toga što igrači  im se ne isplaćuju plaće. Trener Goran Tomić nije zadovoljan stanjem o svojoj momčadi te upozorava kako će bez  nužnih pojačanja  teško opstati i u drugoj ligi. Istodobno se nada da će klupsko vodstvo uspjeti prebroditi  financijsku krizu  i da će do kraja prijelaznog roka na Šubićevac stići pojačanja. "Vratar Slavica je odustao od dolaska na treninge, vjerojatno je došao do granice gdje više nije mogao izdržati u ovim uvjetima. Imam saznanja da je većina igrača na rubu, na rubu pucanja, tako da se ne bi iznenadio da još netko odustane. Ali, opet kažem, taj 31. kolovoz će biti rok gdje ćemo vidjeti što će se dogoditi. Ja se nadam pozitivnom pomaku, jer nisam siguran da igrači mogu još izdržati do prosinca bez da vide iti jednu kunu. Mislim da bi to isto bilo previše. Nisam siguran da opet neće netko odustati, ako se nešto bitno ne promijeni.“, kazao je novinarima Tomić.

Prema nekim predviđanjima čak bi sedam od 16 klubova moglo ispasti i iz Druge nogometne lige.

Iz kategorije: Vijesti