Datum objave: 14. Prosinac 2014

Malonogometni klub Crnica - prvak jesenskog dijela prvenstva

Nogometaši MNK Crnica u teškoj su utakmici u gostima pobijedili Trogir sa 6 : 8. Potvrdili su titulu jesenskog prvaka bez poraza s rezultatskim učinkom od čak devet pobjeda i dvije neodlučene utakmice. To im je najveći klupski uspjeh do sada.

U toj su utakmici nastupili bez dva važna igrača Dragana Vukovića i Dragana Radmana. Vuković je imao tri javne opomene, a Radman je izostao zbog poslovnih obaveza u Rijeci.

„Nastupiti bez dva igrača koji su u zadnje tri godine postigli više od polovine golova Crnice bio je nenadoknadiv hendikep. Da stvar bude gora vratar Baričić, Žarković i Mijat cijeli tjedan muku muče s ozljedama i njihov nastup bio je na granici. Tko god je bio u svlačionici Crnice na početka utakmice mogao se uvjeriti kako je fizioterapeut Crnice Ivan Pertušić popularni Đuro bio najtraženija osoba,a da ne govorimo koliko je posla imao kroz cijeli tjedan. Crnica je znala što ju čeka u Trogiru i napravila sjajan potez dovođenjem Mate Bugarije u svoje redove i aktiviranjem Ante Rašića koji je nekoliko sati prije utakmice doputovao iz Zagreba da pomogne svom klubu koliko može. Utakmica je krenula na najbolji mogući način za Crnicu kad je Žarković pogodio za 1:0 nakon lijepe kombinacije. Nakon toga slijedi šok i hladan tuš. Naime Perica jer u 3.minuti dobio opravdano žuti karton, a u 4.minuti ga trener Silov vadi iz igre. Sve ono najgore događa se u 5.minuti kad Žarković osjeća bol u zadnjoj loži i za njega je utakmica završena. U trenucima kad Žarković izlazi iz igre, Ivan Perica ponovno ulazi, ali zaboravlja skinuti markirnu majicu i sasvim opravdano dobiva drugu javnu opomenu, odnosno crveni karton. I tako Crnica od 5.minute ostaje bez svoja dva bitna igrača i do kraja utakmice igra u jednom osakaćenom sastavu. Sve kreće naopako i Trogir do poluvremena zasluženo vodi 3:2 i s tim rezultatom se otišlo na odmor. Crnica je u prvom dijelu imala toliko lijepih šansi, ali jednostavno kad neće onda neće. Da stvar bude gora drugo poluvrijeme je opet mirakul. Crnica prima pogodak za 4:2 i da stvar bude gora događa se ozljeda vratara Baričića. Na gol staje Niko Đaković i odmah nesretno primamo pogodak za 5:2. Nema gore stvari za mladog vratara nego na taj način primiti pogodak. Crnica je na koljenima i 13 minuta prije kraja Belakušić staje na vrata i Crnica kreće u igru s igračem-vratarem. Crnica se vraća na 5:4 golovima Bugarije i Jurkovića. Nakon toga Bugarija nesretno griješi i Trogir pogađa za 6:4, ali Crnica se ne predaje i Jurković u 35.minuti zabija za smanjenje 6:5 , dok Bugarija poravnava na 6:6 u 36.minuti. Nakon toga Crnica nastavlja igru s Dinom Belakušićem kao igračem - vratarom i to se pokazuje kao pravi potez . Ante Rašić u 38.minuti pogađa na 6:7 uz erupciju oduševljenja na klupi Crnice. Takvo slavlje os strane igrača i klupe Crnice još nije viđeno u futsalu. Konačan rezultat 6:8 postavlja Vinko Jurković u zadnjoj minuti svojim prvim hat trickom u dresu Crnice. Nakon utakmice trener Silov kao i igrači bio je u deliriju. Rasparao je majicu i ostao gol u dvorani, a pjesma se orila u svlačionici Crnice. Ovakve pobjede mogu ostvariti samo prave momčadi. U situaciji kad je sve išlo naopako Crnica se uzdigla poput Feniksa i poginula za pobjedu. Jedno je sigurno u ovom susret, a to je da Crnica u ni jednom trenutku nije podcijenila Trogir koji je fenjeraš sa samo 6 bodova, ali problemi s igračkim kadrom bili su veliki uteg da bi Crnica do kraja opravdala ulogu favorita. Crnica je odigrala stotine velikih utakmica u svojoj povijesti, ali ova utakmica spada u red takvih i zasigurno tko god je bio u trogirskoj dvorani ovaj triler nikad neće zaboraviti“, prenosimo sa službenih stranica tog uspješnog kluba