Datum objave: 14. Svibanj 2011

Šibenik - Varaždin na Šubićevcu 1:0

Nogomatši Šibenika uspjeli su, ne baš lako, osvojitibodove u utakmici s Varaždinom na Šubićevcu, važne za ostanak u 1. HNL ligi. Pobjedili su ih s 1 : 0. Žustra igra nogometaša Šibenika u prvom poluvremenu utakmice protiv Varaždina koja se igrala na Šubićevcu bila je plodonosna. Šibenčanisu poveli s 1 : 0 u 10. minuti golom Mehmeta Alispahića. Varaždinci u prvom poluvremenu nisu imali značajnije šanse. U drugom poluvremenu  su krenuli oštrije ali ni jedna ni druga strana nije postigla golove,a sporan momenat utakmice bila je 55, minuta i navodni jedanaestarc koji nije sužen Varaždincima. Gosti su imali još nekoliko šansa  ali se iskazao domaći vratar Blažević. . Ovom pobjedom nogometaši Šibenika dobili su značajne bodove za zadržavanje pozicije u Prvoj NHL. Utakmicu zadnjeg kola igraju u Karlovcu s istoimenom momčadi koja je danas u Osijeku igrala nerješeno.Nakon utakmice trener Šibenika Vjekoslav Lokica izjavio je kako  je zadovoljan igrom, posebno u prvih 20 minuta prvog poluvremena. U drugom dijelu utakmice, kazao je, igrači su bili pod određenim pristiskom za dobivanje bodova važnih za ostanak u ligi. Trener Varaždinaca Semir Toplak istaknuo je da da su njegovi igrači i 1. poluvremenu igrali bojažljivo te da su tek u 2. poluvremenu ostavili dojam momčadi. Smamtra da je  utakmicu odlučila 55. minuta kada sudac nije presudio jedanaesterac za Varaždin. Foto: Službene stranice NK Šibenik , M. Japundžić